Remis na zakończenie zgrupowania Korony w Turcji. Gola zdobył testowany napastnik

25-01-2020 16:31,
Mateusz Kaleta

W szóstym sparingu podczas zgrupowania w Turcji Korona Kielce zremisowała 1:1 z rosyjskim Arsenalem Tuła. Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji, a obie bramki padły po przerwie. I co ciekawe... obie były autorstwa Koroniarzy! Samobójcze trafienie zanotował Michael Gardawski, a do wyrównania doprowadził testowany napastnik Bojan Cecarić. Serb trenuje z Koroną od czwartku i kto wie - może po takim występie zostanie w drużynie na dłużej.

W spotkaniu z szóstą drużyną drużyną rosyjskiej ekstraklasy zagrali inni zawodnicy, niż parę godzin wcześniej z Sabail FK. Trener Mirosław Smyła desygnował pierwszy garnitur swojego zespołu i był to skład zbliżony do tego, który może zagrać w pierwszym spotkaniu ligowym przeciwko Górnikowi Zabrze. Miejsce na szpicy zajął testowany napastnik Bojan Cecarić.

W pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji. Na boisku nie działo się wiele ciekawego, a idealnym podsumowaniem emocji jest statystyka celnych strzałów. Tylko jedno uderzenie w światło bramki oddała drużyna Arsenalu. Rywale mieli jeszcze dwie szanse, ale piłka po strzałach Kingsa Kangwy i Aleksandra Lomovitskiego minęła bramkę. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku bezbramkowym.

Rezultat uległ zmianie kilka minut po rozpoczęciu drugiej części meczu. I to za sprawą... zawodnika Korony. Niestety - był to gol samobójczy. Gardawski próbował przeciąć podanie ze skrzydła, jednak popełnił błąd i po niefortunnej interwencji  skierował futbolówkę do własnej siatki. Od 52. minuty kielczanie musieli gonić wynik.

Po stracie bramki gra żółto-czerwonych troszeczkę się ożywiła. Celny strzał oddał Arweladze, ale czujny był bramkarz Arsenalu, który odbił piłkę na rzut rożny. Potem Gruzin próbował jeszcze raz i był bardzo bliski gola wyrównującego. Podawał Lioi, ale uderzenie Wato przeleciało obok słupka.

Wyrównanie przyszło na kwadrans przed końcem. Milan Radin wypatrzył testowanego napastnika Bojana Cecaricia, a Serb wbiegł z piłką w pole karne i mocnym strzałem zmienił rezultat na 1:1.

W końcówce trener Smyła jeszcze raz przyjrzał się innemu testowanemu zawodnikowi - D'Seanowi Theobaldsowi. Anglik wszedł na boisku na ostatnie piętnaście minut. Wynik meczu jednak się już nie zmienił, choć zagrożenie pod bramką po dwójkowej akcji zrobili jeszcze Matej Pucko i Mateusz Spychała.

To był ostatni sparing Korony na obozie w Turcji. Wcześniej, w sobotę kielczanie przegrali 0:1 z azerskim Sabail FK (CZYTAJ WIĘCEJ). Łącznie ich bilans w Turcji to jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy porażki. Po powrocie do Polski kielczanie zagrają jeszcze dwa mecze - przeciwko Bruk-Betowi Termalice Nieciecza oraz Radomiakowi Radom.

Korona Kielce - Arsenal Tuła 1:1 (0:0)

Bramki: Cecarić (75')Gardawski (52' - sam.)

Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Marquez (76' Gnjatić), Gardawski - Lioi, Żubrowski, Radin, Pucko, Arweladze (76' Theobalds) - Cecarić

Arsenal (I połowa): Lewaszow - Kombarow, Bielajew, Bauer, Wołodko - Banda, Kangwa, Pantielejew, Gromyko, Łomowickij - Tudorie.

Arsenal (II połowa): Lewaszow - Sokoł, Dienisow, Grigalawa, Álvarez - Kowalow, Kostadinow, Čaušić, Tkaczow, Lesowoj - Łucenko.

Żółta kartka: Żubrowski - Sokol

fot: Daniel Mazur / Korona Kielce

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rafson2020-01-25 17:33:23
Nie dobrze, że strzelił bo Korona pewnie podpisze z nim kontrakt a gołym okiem widać, że to szrot jakich mało.
Na ratunek2020-01-25 18:06:07
Strzelił bramkę. Na kolejnych dziesięć miesięcy będzie to ta jedna. Statystycznie: 1. Życie przerasta kabaret.
rada2020-01-25 18:20:36
Kierowca autokaru Korony już powinien w nawigacji wpisać sobie nowe trasy do I-ligowych miast, takich jak: Chojnice, Tychy, Legnica, Olsztyn, Bełchatów, do Radomia chyba drogę znają, paru innych
drąg2020-01-25 19:38:56
Mamy napadziora ! jupi
@rada2020-01-25 19:40:05
Tworków też, gdyby trzeba było ciebie przewieść na oddział zamknięty w ramach hospitalizacji
Do Rada2020-01-25 19:45:23
Spokojnie kierowca ma nawigację po aktualizacji i ogarnia temat
Kierowca jeździ na Igo Mapa
To bez spiny
Koroniarz112020-01-25 20:23:11
Ale z was są eksperci. Korona jeszcze ligi nie zaczęła a wy już o spadku. Rok temu o tej porze pisaliście też o spadku jak przegrywali, dwa lata temu to samo i tak zawsze. A w sparingu za bardzo wynik się geniusze nie liczy. Rok temu przed wznowieniem z Arką pisaliście żeby nie jechać do Gdyni bo baty będą. Tutaj piszący to zwykli hejterzy Korony i nic więcej.
@koroniarz112020-01-25 22:36:28
11 lat masz chlopczyku czy downa udajesz... Nie masz pojecia to muruj puszke I z daleka od klawiatury hahhahahaha
@Rafson2020-01-25 22:47:25
Pewnie byłeś w Turcji na meczu, szybko przeanalizowałeś sprawę i napisałeś ten komentarz.
drąg2020-01-25 23:15:18
spadek to nic złego
Korona2020-01-25 23:36:46
Taka jest natura Polaka, niektórym lepiej na duszy jak sobie tak razem ponarzekają i popłaczą. Internet daje anonimowość więc piszą bohaterowie. Choć jeden był taki co akcje z chusteczkami chciał robić i gdzie jest teraz. Kibic jest jak chorągiewka albo będzie nosił na rękach po wygranej albo zmiesza z błotem po porażce.
miki2020-01-25 23:51:50
@Koroniarz 11

Jak ja chodziłem na mecze Korony to ty byłeś jeszcze w pampersie
kali2020-01-25 23:53:01
Jak zarząd podpisze z nim kontrakt to Serb przestanie strzelać
Rafson2020-01-26 03:46:23
Widziałem go na żywo w dwóch meczach i słaby ;)
@@Rafson2020-01-26 08:23:45
Nie musiał oglądać wystarczyło przeczytać wypociny eksperta na Weszło. Prawda jest o napastniku taka, że nie musi umieć grać, może być drewnem, ale musi być skuteczny. Piechna był skuteczny, strzelał każdą częścią ciała a piłkarzem był marnym.
@kali wniosek nie podpisywać z nikim,
SUMEK2020-01-26 08:30:33
PISZA SAMI ZYDZEWIACY
T552020-01-26 08:36:02
Miło czytać i serce rośnie jak się martwicie o ukochana Koronę...
A karnety kupiliście???
Koroniarz112020-01-26 09:41:31
Jak widać hejterów zabolało wpis. Miło, a jak brakło argumentów to o pampersach piszą. To takie typowe szczeniackie zachowania. Prawda zabolała, wystarczy spojrzeć na artykuły z tamtego roku jak płakaliście w komentarzach. Wstyd dla Korony że ma takich hejterskich kibiców.
Kamil062020-01-26 11:08:41
@Koroniarz11
Trochę głupio mi to pisać, ale liga już dawno się zaczęła i jesteśmy za połową sezonu regularnego. Każdy trzeźwo myślący człowiek widząc pozycję w tabeli(i pamiętając jak graliśmy) widzi ryzyko spadku. Także tych obaw bym nie ignorował tak lekkomyślnie.
Jest też dość spora różnica między hejtem a krytyką, ale przez tyle czasu i pomimo tylu apeli nie udało Ci się tego ogarnąć, że szkoda energii na dalsze próby... A i jeszcze jedno, życzę jak najwięcej "no i gdzie jesteście hejterzy" po każdym wygranym meczu Korony - to będzie znaczyło, że się utrzymamy (czy to tdz hejt czy już nie?)
@Kamil062020-01-26 12:17:16
Źle trochę interpretujesz słowa ale ok nie będę się kłócił. Tutaj pod artykułami max 15 osób pisze. Nigdy nie pisałem \'\'no i gdzie.... \'\' Więc nie wiem skąd ten tekst.
Kibic2020-01-26 13:58:15
Ludzie ale to akurat prawda że niektórzy tutaj piszą by się pośmiać. Teksty typu \'\'Zając pojechał na wakacje i ma w du... Korone\'\' \'\'Szkoda że Korona spadła\'\' \'\'Kiedy Zając kolejne śniadanie bo głodny jestem\'\' Takie teksty od jednych i tych samych nicków się pojawiają. To jest kibic? Raczej obrzydliwy hejter co myśli że jest anonimowy.
KOroniarz 112020-01-26 16:18:27
I proszę tak się właśnie tutaj dzieci zachowują, brakło argumentów to wpisał ten sam nick i przedstawia ile ma lat. Jak widać prawda was zabolała że takie dziecinne manewry robicie. A ten co pisał o pampersach to zapraszam gdzie indziej do dyskusji, podyskutujemy kto dłużej na Koronę chodzi i jeździ na prawie każdy wyjazd od lat. Pozdro dzieciaki. Podrabiajcie dalej wypowiedzi
Kamil062020-01-26 16:51:41
Nigdy nie byłem na meczu i szczerze nie interesuje mnie ten klub. Może on zostać rozwiązany. W Świętokrzyskim tylko KSZO. Pozdro Kamil06
Kamil062020-01-27 06:30:17
Byłbym wdzięczny za niepodszywanie się pode mnie tj. dwie poprzednie wypowiedzi. Nie pozdrawiam
@Kamil062020-01-27 09:57:47
I właśnie o tym mówiłem kolego. Banda dzieci z kompleksami tutaj jest i nic więcej.
Mecenas2020-01-27 18:49:38
Niech pyskacze przedstawią akt własności nicków
@Mecenas2020-01-27 21:40:53
Pseudo mecenasie ale to już nie o to idzie a o zachowanie co niektórych. Co mu to da że na pytanie ile ktoś ma odpisze ktoś pod tym samym nickiem udając przedmówce?
Mecenas2020-01-28 11:15:18
A ty chcesz tym głupkom w głupocie dorównać

Ostatnie wiadomości

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.