Show Gytkjaera i debiut. Korona Kielce położona przez Lecha na deski

14-06-2020 19:46,
Mateusz Kaleta

Znów było tak, jak w poprzednich spotkaniach. Dobry, agresywny, mocny początek, niewykorzystane sytuacje, a potem dominacja przeciwnika. Z takim rywalem, jak Lech, swoje okazje trzeba po prostu wykorzystywać. Korona tego nie zrobiła, a "Kolejorz" nie bez przyczyny ma w swoim składzie lidera klasyfikacji strzelców, który do swojego dorobku dorzucił trzy kolejne bramki. Christian Gytkjaer z zminną krwią wykończył akcje kolegów i poprowadził poznańską lokomotywę do zwycięstwa. Korona przegrała z Lechem 0:3.

Trener Maciej Bartoszek zmienił "jedenastkę" swojej drużyny. Na ławce usiadł Michael Gardawski, zabrakło też kontuzjowanego Marcina Cebuli. Zamiast niego od początku zagrał Andres Lioi.

Kielczanie w dwóch poprzednich meczach przyzwyczaili swoich kibiców do dobrego otwarcia. Nie inaczej było z Lechem. Żółto-czerwoni od początku ruszyli agresywnie, wysoko na rywala. Efektem były dwa rzuty rożne już w drugiej minucie spotkania. Celny strzał z rzutu wolnego oddał także Petteri Forsell.

Aktywny na boisku był Słoweniec Matej Pucko, który wrócił do wyjściowego składu po jednym meczu nieobecności. W 12. minucie skrzydłowy zaskoczył Mickey'a van der Harta groźnym strzałem z ostrego kąta, ale golkiper Lecha nie dał się pokonać.

Kielczanie zanotowali dobry kwadrans, ale potem inicjatywa trafiła w ręce Lecha. "Kolejorz" zaczął częściej operować piłką i zmusił gospodarzy do biegania. Posypały się też żółte kartki. Korona miała za to kontraktaki i stałe fragmenty gry. W 31. minucie gry bliski skierowania piłki do siatki był Jacek Kiełb, który był dokładnie tam, gdzie spadła dośrodkowana przez Petteriego Forsella piłka. Zabrakło niewiele.

Również Lech miał swoje sytuacje. W 31. minucie dobrze interweniował Marek Kozioł, który zatrzymał "Kolejorza" w sytuacji sam na sam.

Najlepszą sytuację dla Korony zmarnował z kolei Jacek Kiełb. W 37. minucie "Ryba" stanął oko w oko z bramkarzem po podaniu Forsella i choć mógł zapytać bramkarza, w który róg chce piłkę i umieścić ją w siatce, posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Potem karnego szukał jeszcze aktywny Pucko, jednak sędzia pozostał niewzruszony.

W pierwszej połowie bramki nie padły, ale na te nie trzeba było długo czekać po rozpoczęciu drugiej części spotkania. Dynamiczna akcja Lecha lewą flanką - Jóźwiak zagrał do Tiby, ten wstrzelił piłkę w pole karne, a akcję z najbliższej odległości wykończył lider klasyfikacji strzelców, Christian Gytkjaer. Lech prowadził 1:0.

Kielczanie nie podłamali się straconą bramką i ruszyli do odrabiania strat. Ale w 66. minucie te były jeszcze większe. Przydał się też VAR. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ręką w polu karnym zagrał Grzegorz Szymusik, a arbiter musiał upewnić się, oglądając powtórkę. Po niej był już pewny i podyktował rzut karny. Jego na gola zamienił Chrystian Gytkjaer. A to nie był koniec popisów strzeleckich Duńczyka. Trzy minuty później snajper Lecha skompletował hat-tricka, wykorzystując dogranie Tymoteusza Puchacza.

Lech w trzy minuty zabrał Koronie nadzieje na jakiekolwiek punkty w tym meczu. Kielczanie mieli co prawda w końcówce jeszcze okazje na honorowe trafienie, ale potężny strzał Forsella z rzutu wolnego poszybował nad bramką. Na ostatnie minuty w końcówce Maciej Bartoszek wpuścił na boisko debiutanta - Iwo Kaczmarskiego. Korona przegrała jednak z Lechem 0:3.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Następnym przeciwnikiem Korony Kielce będzie Górnik Zabrze. To spotkanie odbędzie się na wyjeździe w dniach 20-21 czerwca.

Korona Kielce - Lech Poznań 0:3 (0:1)

Bramka: Gytkjaer (48', 66', 69')

Korona: Kozioł - Spychała (71' Papadopulos), Kovacević, Tzimopoulos, Szymusik - Gnjatić, Żubrowski (88' Kaczmarski) - Lioi (67' Gardawski), Forsell, Pucko - Kiełb

Lech: Van der Hart - Butko, Satka, Rogne (77' Crnomarković), Puchacz - Kamiński (70' Skóraś), Moder, Tiba (78' Letniowski), Jóźwiak - Ramirez, Gytkjaer

Żółte kartki: Gnjatić, Kovacević, Pucko, Spychała - Jóźwiak

fot: Mateusz Kaleta

SPONSOREM RELACJI JEST MEETFIT - STUDIO TRENINGOWE

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Rafson2020-06-14 20:00:10
No cóż przyszli Grabarze, pogrzebali Koronę i już za chwilę w Kielcach ich nie będzie a my zostaniemy gdzieś na dnie polskiej piłki. Wśród wielu bezsensownych decyzji rzuciła mi się dzisiaj w oczy jedna to ta z Brown Forbesem, czym się Zająć kierował pozbywając się go za darmo i ściągając na jego miejsce Pape?
Tpi2020-06-14 20:04:41
Zakładam że moje przemyślenie niewiele wniesie ale spójrzcie na to:
1. Drugi faul Żubra z Piastem mógł obyć się od drugiej żółtej kartki
2. Faul Guldana we wtorek mógł zmienić dużo być może z Lubina wrócilibyśmy z 3pkt
3. Dzisiejszy mecz 1połowa Pucko pociągany za koszulkę w póki karnym, Greko pociągany w polu karnym nie używany jest VAR, pierwsza akcja w Lechu odrazu VAR karny przy stanie 0-1 może inaczej ułożyłby się ten mecz ale dzięki PZPN Korona jest w tak ciężkiej sytuacji jakiej jest.
Myślę że ktoś robi nam pod górę sędzia z Krakowa z Łodzi na naszych meczach to nie jest przypadek.
Andrzej2020-06-14 20:07:07
I to są właśnie te efekty po trzech latach.
R2020-06-14 20:09:36
Niestety, ale gra jak równy w równym z Lechem, bo trzeba zdobywać punkty kończy się łomotem. Kolejny mecz z Górnikiem i ta sama sytuacja, zagramy otwarcie bez napastnika to znowu w papę.
Stasiu2020-06-14 20:12:29
Myślę że dzisiejszy występ to jest podsumowanie pracy pana prezesa Zająca. Pamiętacie jak mówił żeby jego działania oceniać po trzech sezonach, według mnie to właśnie ten moment!!! Pozostałe 7 męczy to tylko agonia która i tak już nic nie zmieni i na długo pożegnamy e-klape. Po kopaczach nie ma co jeździć bo tak grają na ile umiejętności pozwalają! Amen
Kiibic2020-06-14 20:12:58
Tylko ślepi nie widzą sędzia musiał Wisła wszystko na ten temat zrobił swoje
@Rafson2020-06-14 20:16:00
Nie szukaj odpowiedzi, bo ich nie dostaniesz. Dopóki nie będzie właściciela z prawdziwego zdarzenia to niestety takie tematy b~dą wracały jak bumerang. Teraz jest towarzystwo wzajemnej adoracji i jest ok. Tak jak mówi stare przysłowie z gó... wna bata nie ukręcisz.
jarock2020-06-14 20:16:12
Jako kibic Kolejorza w konfrontacji Korona-Wisła życzę utrzymania Koronie. Pozdrawiam kibiców KSZO !
@CK2020-06-14 20:25:16
Panowie poziom sędziowania to temat nie rzeki lecz oceanu. I potem wychodzi kunszt że mistrz Polski dostaje becki z lig estońskich i Wysp Owczych. Proszę o propozycję zespołu który ugrał coś w ostatnich latach w Europie. Pan Boniek niech dalej udaje że jest wszystko ok. Miałem nadziej ze coś się zmieni ale w dalszym ciągu rak toczy nasza piłkę. Polscy sedziowie to k...... I sprzedawczykowie
kk2020-06-14 20:30:06
Chyba czas przygotować utwór Elektrycznych gitar " To już ...... itd. Ludzie czego można się spodziewać po zespole skoro go nie ma . Przyjmijcie to do siebie że 50% zawodników jest już poza Koroną . Wielu z nich już myśli gdzie by tu się załapać na kolejny sezon aby zarabiać pieniądze . Nikt niczego nie da nam za darmo , a rywale też chcą ugrać z Koroną. Jeśli zaliczymy spadek to na długie lata zabraknie Kielc na mapie E-sy . Po tym co się widzi w TV trudno jest być aż tak wielkim optymistą , obym się mylił . Pozdrawiam wszystkich Koroniarzy .
jarock2020-06-14 20:32:54
Uważam jako kibic Lecha, że sędzia Musiał nie powinien być arbitrem w tym spotkaniu... Z drugiej strony po fakcie myślę podobnie jak komentatorzy Radio Kielce, że nie wypaczył wyniku. Życzę Koronie sukcesów.
Stolarz2020-06-14 20:42:25
I tak spuszczają Koronę ....
Piłkarski Poker 2020 . Cz2.
Michal2020-06-14 20:42:42
Dziś to Korona prowadziła grę a Lech nas kontrowal i wyszło mu to dwa razy. W dzisiejszym meczu rzucał się w oczy Jakub, który zagrał kilka podań do przodu w aut i strata. Kilkanaście razy wybijana była piłka na oślep z pola karnego. Byle dalej... Teraz mamy 7 kolejek. Plusy? Nie jedziemy nad morze. Raków mamy u siebie(2 razy z nimi wygraliśmy) Zagłębie i Wiśle P. wyjazd i jestem przekonany że conajmniej powtórzony te wyniki z pierwszej rundy. 35 kolejka być może będzie decydujaca. Kibice proszę o wiarę w Zespół bo po tych 5 kolejkach uważam że zasłużyli na to by w nich wierzyć. Pozdrawiam.
ja2020-06-14 20:58:16
Całkowita odpowiedzialność za degradację spada na Zająca - i nie nazywajcie go prezesem bo na to nie zasługuje. Facet bez pojęcia o prowadzeniu klubu , z wysokim ego , obrażający się na wszystkich , bez intuicji . Lista błędów tego pana zatrważająca. Począwszy od kontraktu następnego grabarza Korony - Lietieriego , trzymanie nieudacznika i najgorsze sowite opłacanie po jego pogonieniu - już po półfinale PP w Gdyni powinno go nie być w Kielcach, oddanie Forbsa do Rakowa a sprowadzenie 3 nieudaczników w sumie z 3 bramkami w sezonie, sprowadzenie hurtowo ogórków typu Kukic, Dziwniel, Djuranovic, Zalazar , stawianie modzieżowca w bramce a potem bocznych obrońców - ile przegraliśmy meczy przez Sokoła , Spychałę i Szymusika , wreszcie miast ratować gdy jeszcze można było zatrudnienie pseudotrenera gawędzirza bez doświadzczenia w lidze. W przerwie zimowej sprowadzanie anglików z 6 ligii i Rybę bez formy choć przed 2 laty Zając nie przedłużył z ni kontraktu. Najgorsze co nas spotkało to Zając z niby niemieckimi właścicielami. Po 15 latach koniec piłki w Kielcach , szkoda , żal patrzeć. Widzimy zapowiadane efekty pseudopracy Zająca po 3 latach . Ciekawe na ile wyczesał klub przez ten czas.
Fred2020-06-14 21:07:26
Nie ma co po takim meczu płakać, Lech ma 3 razy lepszych piłkarzy i ciągle o coś gra - Korona jest w formie ale dobrych piłkarzy to nie ma, żeby urywać punkty takim rywalom to trzeba mieć szczęście, a tego zabrakło.
Domix2020-06-14 21:13:35
Szkoda dzisiejszego meczu i okazji rybki w pierwszej połowie być może inaczej grałoby sie prowadząc. Nie trzeba było by tak ryzykować. Myślę że kluczowym momentem była błędna decyzja podyktowania karnego. Owszem ręka była wyciągnięta Ale z powtorek widać że Szymusik odbił piłkę barkiem. Na plus dzisiaj Szymusik który walczył cały czas. Brakuje mi kreatywnego zawodnika z środka pola jakim był Jovanovic. Zuber stara się jak może Ale wszystko bardzo mozolnie wychodzi. Tak samo Rybce brakuje tej szybkości tej odwagi i samolubności. Nie zalamujemy się i walczymy dalej chociaż będzie ciężko. Zamiast Papadopulosa ktory i tak nic nie daje może warto wstawić jakiegoś młodzika. Pozdrawiam Koroniarzy jeszcze nie wszystko stracone.
Erni2020-06-14 21:24:15
Piłka nożna to nie moja miłość ale obca bynajmniej mi nie jest. Korona niestety spada. Popatrzcie na tabele. Środowisko pulkarskie (jakie jest każdy wie) nie pozwoli żeby Kraków spadł. Może gdyby Płock bądź Lubin trochę mniej pkt mieli to może cud jakiś by się zdarzył, ale jak Wisła Kraków to już po nas. Środowisko nie pozwoli
qolo2020-06-14 21:25:14
4 żółte kartki do przerwy, 12 zawodnik Wisły i tak by pilnował wyniku, wiedział, że Lech sam to rozwiąże, a gdyby jakimś cudem nie umiał to karny czy czerwona to w końcu nie problem
jerzy2020-06-14 21:30:13
Szymusik niepotrzebnie klepał się po ramieniu, kiedy wyjaśniał Kovie czym wybił piłkę na róg. Sami lechici nawet nie protestowali.
Ritter2020-06-14 21:31:06
Bądźmy szczerzy - Lech jest w gazie i jakiekolwiek punkty dzisiaj byłyby dużym zaskoczeniem. Nie ma co się załamywać, tylko walczyć z zespołami o podobnym potencjale/problemach do Korony. Nadal wierzę, że z trenerem Bartoszkiem utrzymanie jest możliwe.

Pytanie tylko, czy nie lepiej spaść i zacząć od nowa? Bez p. Zająca?
Halina2020-06-14 22:09:01
Ostatni gasi światło
Toldi2020-06-14 22:09:12
Brawo Gytkier
Tr2020-06-14 22:10:02
Ja pier.....
To ZBAWCA Bartoszek nie pokonał Piasta i Lecha?
A IKONA Kiełb nie strzelił 35 bramek po powrocie do KORONY??
Szok!
KI DIABEŁ podpowiadał Zajacu że tak roz.....Koronę sprowadzając takie farfocle?
Do jarock2020-06-14 22:25:18
Sędziowie z var pomogli przyznać karnego Lechowi chociaż wczesniej zawodnik korony był ewidentnie zatrzymywany przez lechitów tego karnego juz nie widzieli cóż za żałosna ustawka powodzenia w pucharach chociaż tam sędziowie nie będą tak łaskawi dla lecha
Tobiasz2020-06-14 22:30:48
Gratulacje dla Lecha, a gdyby nawet nie dali rady to sędziowie by zaraz pokazali czerwona kartkę i karniaja - a co
Yeti2020-06-14 22:31:14
Szkoda mi Korony, dziś liczyłem na 1 punkt
Jarczek Z2020-06-14 22:32:01
Festiwal błędów się wyczerpał, trzeba zagrać w Zabrzu mega mecz żeby wygryźć zwycięstwo
Optymista2020-06-14 22:32:32
KONIEC, BEZ CEBULI,KOVY W ZABRZU CZARNO TO WIDZĘ
Julen2020-06-14 22:32:59
Lech wygrał zasłużenie bo ma prawdziwego napastnika
Dżymiczu2020-06-14 22:45:23
Lech pakuje dwie takie same bramki do pustaka, bo Kova na wakacjach już w Tucji, Spychała w lesie. Czemu nie stawiamy na młodzież widać to trochę po naszych bokach obrony... Obiektywnie nie ma szans na utrzymanie. Tutaj nie chodzi już o sędziów, ale my poprostu jesteśmy słabi piłkarsko. Piłka do Forsela i może on coś trafi taka taktyka. Pozdrawiam
miki2020-06-14 23:42:37
@jarock
Serio? A czy to nie kibice Lecha najbardziej krzyczeli,że Legia jest wspierana przez mafie sędziowskie i innych drukarzy?
@Ritter2020-06-14 23:46:23
Spaść i tułać się latami po niższych ligach,żeby potem w razie powrotu do ekstraklasy przyszedł kolejny zającopodobny cyrkowiec i nam znów klub rozwalał?
Janek2020-06-14 23:48:02
Bartoszek podobnie jak Smyła przyszedł na spaloną ziemię i zapewne zrobi się z niego kozła ofiarnego. Kic kic ucieknie po spadku, a kibice zostaną i tyle w temacie.
Kixon2020-06-15 07:01:46
Dlaczego Musiał nie widział sytuacji faulu na Pućko i Greku ?Bo nie Musiał a Var w meczach Korony jest wykorzystywany tylko przeciwko Koronie !
Mama2020-06-15 07:30:01
Mam taczki do wynajecia Przydadza sie
Tutaj2020-06-15 08:44:02
Szansa jeszcze jest na pozostanie w lidze.Niestety fatslnie wczoraj grala obrona z Kovaczevicem na czele,ktory w ogole sie ruszal na obronie.,to on.idpowiada za strate 3 bramek.
CIOLEK2020-06-15 08:46:47
Trzeba grac z tylu na zero,bo odkrycie sie z Gornikiem ,to bedzie tsk jak z Lechem.
@Rafson2020-06-15 14:32:43
Może kierował się kiksem Forbsa we wcześniejszej sytuacji...
@Kixon2020-06-15 14:52:51
Bo dostał taki rozkaz
@TR2020-06-15 14:59:17
zjedz kupe
Staszowiak2020-06-15 23:55:27
Wypad do 1 ligi koroniarze!gdzie macie szwabskich włascicieli biedaki?
@Sraszowiak2020-06-16 08:30:43
Pilnuj siebie synu gestapowca

Ostatnie wiadomości

Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W 25. kolejce Orlen Superligi zawodnicy Industrii Kielce zagrają na wyjeździe z Zepter-em KPR Legionowo. W ostatnich tygodniach beniaminek pozytywnie zaskakuje.