Zwroty akcji w Krakowie. Młody wychowanek dał punkt w prestiżowym meczu

11-07-2020 21:16,
Mateusz Kępiński

Korona Kielce wywiozła z Krakowa jeden punkt po remisie 1:1 z miejscową Wisłą. Spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, obfitowało w wiele zwrotów akcji. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, niedługo później mogli podwyższyć wynik, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Kluczowa dla losów spotkania okazała się czerwona kartka dla zawodnika Wisły. Po niej do wyrównania doprowadził młody Daniel Szelągowski.

W pierwszych fragmentach spotkania wydawało się, że Korona nie będzie miała większych szans powalczyć choćby o remis. Początek zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 7. minucie Wisła Kraków wyszła na prowadzenie. Doskonałym dośrodkowaniem popisał się Maciej Sadlok, a podanie na bramkę strzałem głową zamienił Alon Turgeman.

W 18. minucie wydawało się, że może być już po meczu. Themistoklis Tzimopoulos w polu karnym faulował Rafała Boguskiego. Sędzia Wojciech Myć nie miał żadnych wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Na szczęście intencje wykonawcy Alona Turgemana wyczuł Marek Kozioł, który obronił rzut karny.

Ale to nie jedyny moment zwrotny w pierwszej połowie. W 27. minucie Mateusz Hołownia kopnął w głowę Grzegorza Szymusika. Arbiter początkowo pokazał zawodnikowi gospodarzy żółtą kartkę, ale po interwencji wozu VAR zmienił decyzję i ukarał Wiślaka bezpośrednią czerwoną kartką.

Koroniarze szybko wykorzystali grę w osłabieniu. W 34. minucie płasko w pole karne dogrywał Michael Gardawski, a skutecznym strzałem popisał się młody Daniel Szelągowski zdobywając bramkę na 1:1.

Druga odsłona nie była już tak ciekawa. Kielczanie wprawdzie starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale nie stworzyli na tyle klarownych okazji, aby zdobyć komplet punktów. Spotkanie więc zakończyło się remisem 1:1.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (1:1)

Bramki: Turgeman (7’) – Szelągowski (34’)

Wisła: Lis - Sadlok, Janicki, Klemenz, Niepsuj - Basha, Boguski, Hołownia, Chuca (46’ Pawłowski), Wójtowski (69' Buksa) - Turgeman (83' Tupta)

Korona: Kozioł - Gardawski, Kovacević, Tzimopoulos, Szymusik (31’ Spychała) - Radin (80' Kaczmarski), Żubrowski, Cebula (62' Długosz), Kiełb, Forsell - Szelągowski

Żółte kartki: Janicki, Wojtkowski, Basha, Klemenz, Niepsuj, Pawłowski - Cebula, Długosz

Czerwona kartka: Hołownia (28’)

PARTNEREM RELACJI JEST PROKODER STUDIO

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Klaudia2020-07-11 22:05:08
A czemu nie gra ten przystojny Hiszpan Marquez???
kk2020-07-11 22:11:37
Brawo dla młodzieży , Kiełbik odejdż razem z tym Żubrem i Cebulą . Korona bez was nie zginie , a tylko zyska .
sa2020-07-11 22:16:48
IVO Kaczmarski ma paniery do grania dla mnie najlepszy z młodych , Dugi- cienki jak na raze. Szelągowski bramka ale poza tym bez szału We wcześniejszych meczach nieźle się pokazał Lisowski. Dziś najlepszy Kozioł, Zuber Forsel. Na minus Cebula, Kiełb który gdyby wyprostował nogę to by wpakował piłkę. Generalnie nie mamy ofensywy wiadomo brak napastnika (ani jednego) ale skrzydła też słabo
kali2020-07-11 22:18:47
Kiełb dramat, macha tylko rękami. Najlepszy Iwo Kaczmarski.
Czemu tylko dwóch młodych2020-07-11 22:33:50
Od początku? Na co czekamy? Powinno ich wyjść 5. Nawet jakby przegrali wysoko to co z tego?
Bafana2020-07-11 23:05:06
Brak napastnika jest widoczny przy dośrodkowaniach. Szelągowski gra fajnie, zresztą jak większość zawodników. Ivo pokazał klasę, Szymusik, Spychała, Gardawski, Forsell dobry mecz reszta przeciętnie Jacek w ataku to kiepskie rozwiązanie.
SIUDEK do Klaudia2020-07-11 23:09:24
Tepa dzida...
Ok2020-07-11 23:16:08
no cieszy mlodziez ale uwazam ze bartoszek to nie jest super madry pomysl na budowanie ekipy, moze byc bartoszek ale grzesik jako asystent bo inaczej bedzie ciezko, gdy lettieri zaczynal prace, to grzesik asystentem byl i wtedy korona grala najlepsza pilke w swojej historii
Do so2020-07-11 23:26:03
Leki weź leki
R2020-07-11 23:56:35
Ten mecz znów pokazuje jak żałosne było zarządzenie klubem i prowadzenie drużyny przez trenerów, zwłaszcza tego gamonia sprzed roku, gdzie trzeba było dać pograć młodym.Kaczmarski czy Szelągowski na pewno nie są słabsi, od tego szrotu naściąganego.
P.S. twierdzicie, że sędziowanie było OK. Wslizg Klemenza, to przypomnę że zawodnicy Korony dostali nie tylko czerwień, ale jeszcze 5 spotkań pauzy. Powinien zjechać do szatni. A czerwień dla wislaka ewedentna, kopnięcie w głowe gdzie zawodni może wylądować w szpitalu to nie jest niebezpieczne? Przypadkowo łokciem gdzie jeden drugiego walnie i śedzia leci z żóltą, bo niebezpieczne zagranie.
ciekawy2020-07-12 13:35:50
Ten kk to jakiś troll, czy internetowy palant?
kk2020-07-12 16:10:15
śpij tępa ciekawa dzido

Ostatnie wiadomości

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.