Kolejka 12
Wolania Wola Rzędzińska  0 — 1  Wisła Sandomierz12 PAŹ15:00

0 — 1
Trenerzy: Tyl Grzegorz, Brożek Piotr — Krawiec Tadeusz.

Za nami dwanaście kolejek ligowych o mistrzostwo III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej. Patrząc na układ tabeli cieszy fakt że cztery nasze zespoły plasują się w pierwszej szóstce. Będąca na fali sandomierska Wisła wywiozła komplet punktów z ciężkiego terenu jakim jest stadion w Woli Rzędzińskiej.

Spotkanie mogło się podobać wszystkim tym którzy tego dnia stawili się na stadionie Wolani. Już pierwsza okazja dla miejscowych mogła zakończyć się golem jednak Tarczoń zbyt długo czekał z uderzeniem na bramkę Wisły. Podopieczni Tadeusza Krawca odpowiedzieli chwilę później strzałem Kukiełki jednak z jego uderzeniem poradził sobie Mirkut.
W 27 minucie Wiślacy wyszli na prowadzenie a gola zdobył Kukiełka który wykończył dośrodkowanie z narożnika pola karnego. Kilka chwil później wynik mógł podwyższyć Gębalski lecz jego strzał wielkimi problemami wybronił Mirkut.
Tuż przed przerwą znakomitą okazje mieli podopieczni Grzegorza Tyla, po strzale Białego piłka po palcach Wierzgacza trafiła w słupek.
Druga połowa mogła rozpocząć się od mocnego uderzenia gości lecz doskonałej okazji nie wykorzystał Gębalski nie trafiając z 7 metrów w bramkę. Im bliżej końca spotkania tym coraz bardziej do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, jednak z kilku okazji jakie sobie wypracowali nie wykorzystali żadnej.
Zdjęcia ze spotkania Wolania - Wisła>>>TUTAJ<<<oraz>>>TUTAJ<<<

Kolejka 12
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski  1 — 0  Czarni Połaniec10 PAŹ17:30
1 — 0

Trenerzy: LASOCKI RAFAŁ, MARYNOWSKI TOMASZ — KICIŃSKI TOMASZ.

W meczu derbowym jaki odbył się w Ostrowcu miejscowe KSZO podejmowało drużynę Czarnych Połaniec.
Spotkanie mogło się podobać kibicom którzy wybrali się na Świętokrzyską 11.

Pierwsze minuty to duża przewaga podopiecznych Rafała Lasockiego którzy raz po raz zapędzali się pod Połaniecką bramkę.
Swoich okazji nie wykorzystali m.in Mateusz Mąka który przegrał pojedynek z Brzostowiczem co nie udało się Mateuszowi udało się Kamilowi Dziadowiczowi który perfekcyjnie wykończył podanie Kijanki i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Po dobrym początku Ostrowczan do głosu zaczęła dochodzić ekipa Czarnych która starała się jeszcze przed przerwą wyrównać stan gry.

Druga odsłona spotkania to zupełnie inny obraz gry którą w większości prowadzili Czarni i to oni stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Zawodnicy Ostrowieckiego KSZO praktycznie w drugiej połowie nie zagrozili podopiecznym Tomasza Kicińskiego, goście natomiast robili wszystko by doprowadzić do wyrównania jednak w kluczowych momentach zabrakło po prostu szczęścia. Ostatecznie punkty zostały w Ostrowcu.
Zdjęcia ze spotkania KSZO - Czarni>>>TUTAJ<<<wywiady pomeczowe>>>TUTAJ<<<Skrót spotkania >>>TUTAJ<<<

Kolejka 12
MKS Trzebinia/Siersza  1 — 3  Granat Skarżysko-Kamienna11 PAŹ14:00

0 — 1

0 — 2
1 — 2

1 — 3
Trenerzy: Olszowski Paweł , Juraszek Jakub — Pietrzykowski Ireneusz, Snopek Arkadiusz.
Od 21. minuty spotkanie sędziował Łukasz Szymczyk.

Z trzema punktami wrócili również podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego którzy pewnie pokonali drużynę z Trzebini.
Obie drużyny stworzyły dobre widowisko w którym kibice ujrzeli aż cztery bramki. Wynik spotkania otworzył w 12 minucie Kowalski strzałem zza pola karnego.

Na 2:0 podwyższył Fryc, gospodarze odpowiedzieli bramką Giermka który kontaktową bramkę zdobył w 88 minucie. Gdy wydawało się że gospodarze pójdą za ciosem bramkę na 3:1 zdobył Bartosz Malinowski i punkty pojechały do Skarżyska.Zdjęcia ze spotkania MKS Trzebinia - Granat>>>TUTAJ<<<a także>>>TUTAJ<<<

Kolejka 12
Wierna Małogoszcz  1 — 1  Wisła II Kraków12 PAŹ15:00

0 — 1
1 — 1

Trenerzy: Borowski Michał, Bień Paweł — Musiał Maciej, Żuchowicz Wojciech, Kaciak Artur.

Kolejny bardzo ważny punkt zdobyli zawodnicy Wiernej Małogoszcz która przed własną publicznością podejmowała zespół rezerw krakowskiej Wisły. Pierwsza połowa to wyrównana gra obu ekip przez co z boiska wiało nudą. Ciekawiej było w drugiej części spotkania gdzie kibice ujrzeli dwie bramki, pierwsza zdobyli goście po dośrodkowaniu, gospodarze wyrównali za sprawą Bały który wykorzystał podanie od Huberta Dreja.
Piłkę meczową miejscowi mieli w 85 minucie jednak strzał Smolarczyka z 5 metrów trafił w boczną siatkę.
Zdjęcia z meczu Wierna - Wisła II autorstwa Doroty Szymkiewicz>>>TUTAJ<<< Skrót meczu >>>TUTAJ<<<

Kolejka 12
Partyzant Radoszyce  1 — 2  Korona II Kielce12 PAŹ15:00

0 — 1
1 — 1

1 — 2
Trenerzy: Szpiega Waldemar, Ubożak Łukasz — Grzesik Sławomir, Kubicki Jacek, Haczkiewicz Jarosław.

Bardzo ważne spotkanie przegrali podopieczni Waldemara Szpiegi, Partyzant Radoszyce bo o nich mowa w pojedynku derbowym uległ rezerwom kieleckiej Korony 1:2 czym bardzo skomplikował sobie sprawę w tabeli.
Z pewnością na wynik w dużej mierze wpłynął stan murawy w Radoszycach która była w fatalnym stanie. Wynik meczu otworzył Załęcki który wykorzystał błąd bramkarza i wpakował piłkę do bramki, chwile później Partyzant wyrównał po strzale z rzutu karnego podyktowanym za zagranie ręką, gola zdobył Ifeanyi Nwachukwu.
Gdy wydawało się że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie koroniarze znów zadali cios tym razem na listę strzelców wpisał się Kotarzewski który wykorzystał niefrasobliwość obrońców.
Drugą połowę lepiej mogli rozpocząć gospodarze jednak strzał Nwachukwu obronił golkiper Kielczan a dobitka przeleciała koło słupka. Nigeryjski napastnik w 75 minucie mógł ponownie zdobyć gola jednak i tym razem górą był Gugulski. Po tej porażce radoszycki Partyzant spadł na przedostatnią pozycje w tabeli zaś Korona awansowała na ósma lokatę.

Kolejka 12
Poprad Muszyna  0 — 0  Garbarnia Kraków11 PAŹ15:00
Trenerzy: MOSKAL ROBERT, SUŁKOWSKI ADAM — HAJDO MIROSŁAW, GĘDŁEK MARCIN.

Podziałem punktów zakończyło się starcie w Muszynie gdzie miejscowy Poprad podejmował drużynę Garbarni Kraków.

Sam mecz przebiegał w szybkim tempie jednak akcji podbramkowych w pierwszej połowie zobaczyliśmy jak na lekarstwo, podobnie było w drugiej części spotkania najlepsza okazję zmarnowali gospodarze a konkretnie Piszczek który przegrał pojedynek sam na sam z Sypniewskim.
Zdjęcia ze spotkania Poprad - Garbarnia >>>TUTAJ<<<

Kolejka 12
Hutnik Nowa Huta Kraków  1 — 0  Unia Tarnów12 PAŹ15:30
1 — 0

Trenerzy: Paszkiewicz Andrzej, Krzyżanowski Łukasz — Bartkowski Daniel, Popiela Daniel.

Fatalne nastroje panują w Tarnowie gdzie miejscowa Unia po raz kolejny powróciła bez punktów, tym razem "Jaskółki" strącił Hutnik Nowa Huta który przed własną publicznością wygrał 1:0.
Wbrew pozorom spotkanie mogło się podobać licznie zgromadzonym kibicom którzy tego dnia wybrali się na Suche Stawy by dopingować podopiecznych Andrzeja Paszkiewicza.
Wynik meczu otworzył Antoniak który na listę strzelców wpisał się w 26 minucie gry.

(fot. Marcin Kądziołek)

W 42 minucie spotkania bliski gola był Stanek ale futbolówka po jego strzale przeleciała obok słupka.
Tarnowianie za wszelką cenę dążyli do wyrównania lecz wszystkie ich strzały były albo niecelne albo dobrze interweniował Jasowicz. Goście najlepsza okazję zmarnowali sześć minut przed końcem kiedy pojedynek sam na sam z bramkarzem krakowian przegrał Popiela.
Zdjęcia ze spotkania Hutnik - Unia autorstwa Marcina Kądziołka >>>TUTAJ<<< a także >>>TUTAJ<<<

4 — 2

Trenerzy: MANELSKI MARCIN, PISZCZEK BARTŁOMIEJ — STEMPLEWSKI SEBASTIAN.

Spotkaniem którym zakończymy podsumowanie 12.kolejki ligowej będzie szlagierowe starcie pomiędzy Porońcem Poronin a Sołą Oświęcim. Oba zespoły w tym sezonie spisują się wyśmienicie czego efektem jest ich pozycja  w tabeli. Jeszcze miejscowi kibice nie zdążyli się rozsiąść na swoich miejscach a już Sołą prowadziła 2:0. W drugiej minucie gry na listę wpisał się Drzymont a pięć minut później Snadny. Takiego otwarcia nikt nie mógł się spodziewać jednak a co gorsza Oświęcimianie próbowali pójść za ciosem czego efektem były kolejne groźne akcje przyjezdnych.

Kryzys gospodarzy którzy rozgrywali swoje pierwsze spotkanie na własnym obiekcie zażegnali w 35 minucie kiedy to po bombie Żurawskiego piłka odbiła się od poprzeczki ale dobitka Leszczaka znalazła drogę do bramki Oświęcimian.
na bramkę wyrównującą kibice Porońca musieli czekać do 72 minuty wtedy to swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Leszczak i wynik znów był sprawą otwartą. Górale po tej bramce złapali wiatr w żagle i coraz bardziej zaczęli naciskać podopiecznych Sebastiana Stęplewskiego. Ten napór przyniósł oczekiwane gole które padły w 84 i 89 minucie, pierwszego zdobył ... Drzymont pakując swojaka a drugiego Bartos wykorzystując rzut karny na Macieju Żurawskim. Był to pierwszy mecz wygrany na własnym stadionie a... 37 bez porażki co jest na pewno ewenementem w tej klasie rozgrywkowej.