Dodane przez Ryba dnia Listopada 19 2018 20:05:00

Statystyki rundy jesiennej w 4 lidze. Więcej w rozwinięciu.

Treść rozszerzona

[CompTable 1004 M]

Po rundzie jesiennej w bardzo trudnej sytuacji znalazły się zespoły Unii oraz Klimontowianki. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba spadków zostaje zwiększona z każdym spadkiem świętokrzyskiego zespołu z 3 ligi, to utrzymanie ww. zespołów będzie nie lada wyczynem.

Po drugiej stronie przewagę wyrobiły sobie rezerwy Korony Kielce oraz Neptun Końskie. Kroku dotrzymują im zespoły Zdroju Busko, Granatu oraz GKS Nowiny. W bezpośrednich pojedynkach wymienionej piątki najlepiej poradziły sobie Korona II oraz Granat. Najgorzej wypadł MKS Zdrój Busko — tylko 1 punkt (bezbramkowy remis z Granatem). Najkorzystniejszą sytuację wydaje się mieć zespół Korony — na wiosnę spotkania z Buskiem, Granatem oraz Nowinami rozegra przed własną publicznością, a ponadto może posiłkować się zawodnikami z Ekstraklasy.

Warto odnotować, że jedynym zespołem bez porażki na swoim obiekcie jest Granat Skarżysko-Kamienna. Passa ta trwa już od 2,5 lat. Ostatnie spotkanie na własnym obiekcie Granat przegrał 29 maja 2016 roku ze Stalą Kunów.

[CompStat 1004 General]

[CompStat 1004 Age]

[CompStat 1004 Youngest]

[CompStat 1004 Oldest]

[CompStat 1004 YoungestScorer]

[CompStat 1004 OldestScorer]

Rzutem na taśmę na szczycie klasyfikacji znalazł się Przemysław Cichoń. Jedyną bramkę na jesieni zdobył właśnie w ostatnim spotkaniu ligowym przeciwko Hetmanowi.

Przemysław Cichoń (z lewej) podczas meczu z Nidzianką, listopad 2014 (Fot. G. Sojka)

[CompStat 1004 GoalsByTime]

[CompStat 1004 GoalTime]

Bardzo dużo bramek w 1 połowach tracą zespoły Klimontowianki oraz Hetmana. W ostatnim kwadransie 1 połowy znakomicie radzą sobie Neptun oraz GKS Nowiny (bilans +11). Słabsze 1 połowy ma Alit Ożarów, natomiast w przedziale 60-75 minuta jest zabójczo skuteczny (bilans +13).

Warte odnotowania jest, że zespół GKS Nowiny w przedziale czasowym 30-60 minuta nie stracił ani jednej bramki (!).

[CompStat 1004 GoalTimeBalance]

[CompStat 1004 Cards]

W poprzednim sezonie Hubert Pańtak otrzymał 9 żółtych kartek (7 w lidze, 2 w Pucharze).
W bieżącym sezonie potrzebował tylko rundy jesiennej aby wyrównać ten wynik, a konkretnie 12-tu spotkań ligowych.

Hubert Pańtak (z lewej) w barwach Zrywu Skroniów, maj 2014 (Fot. G. Sojka)

[CompStat 1004 FairPlay]

[CompStat 1004 TotalTime]

Tylko 10-ciu zawodników rozegrało rundę jesiennę w pełnym wymiarze czasowym. W tym gronie znalazło się po 3 zawodników z Neptuna oraz Wiernej.

Karol Armata jednym z zawodników, który jesienią rozegrał pełne 1530 min. (Fot. G. Sojka)

[CompStat 1004 PlayersNumber]

[CompStat 1004 Subs]

[CompStat 1004 Jokers]

Michał Hołody (trzeci z lewej) wszystkie 6 bramek zdobył wchodząc z ławki rezerwowych (Fot. G. Sojka)

[CompStat 1004 RefereedMatches]

[CompStat 1004 CardsGiven]

Najbardziej czerwono było w spotkaniach sędziowanych przez Romana Cenę. W 7 spotkaniach był arbitrem głównym i tyle samo razy wyrzucał zawodników z boiska.

Roman Cena podczas meczu Wierna - Neptun trzykrotnie sięgał po czerwony kartonik (Fot. G. Sojka)

[CompStat 1004 MostCardsInMatch]

Najwięcej żółtych kartek pokazała Anna Adamska. Sędziowała jesienią 7 spotkań, z których 3 znalazły się w gronie "kolorowych".

Anna Adamska podczas finału okręgowego Pucharu Polski, czerwiec 2014 (Fot. G. Sojka)

[CompStat 1004 Penalties]

3 bramki z rzutów karnych stracił GKS Nowiny — posiadający najlepszą defensywę w lidze (0,71 straconych bramek na mecz).

Pierwsza bramka w sezonie dla Zdroju Busko padła z rzutu karnego, którego wykonawcą był Jakub Jaśkiewicz  (Fot. G. Sojka)