O: Oceny i statystyki 20. kolejki
Dodane przez Ryba dnia Kwiecień 17 2019 06:55:44

Treść rozszerzona
Adrian Jankoski w roli kaptana zespołu Piasta (Fot. G. Sojka)

Bartosz Wiecha (GKS Rudki): 20 kolejka klasy okręgowej odbyła się bez większych sensacji, chociaż zaskoczeniem jest zwycięstwo Stali Kunów nad dobrze prezentującą się Spartą Kazimierzą. Orlicz potwierdził dobrą dyspozycję pokonując Star, dla którego była to już druga porażka w tej rundzie. Drużyny z dołu tabeli przegrały swoje mecze. Piast Stopnica rzutem na taśmę pokonał solidną drużynę z Dwikóz. Natomiast moja drużyna GKS Rudki pokonała Piaskowiankę, z którą straciliśmy bramkę po naszym błędzie lecz przeważaliśmy przez większą część meczu i w drugiej połowie odwróciliśmy losy meczu wywożąc cenne 3 punkty grając bez kilku podstawowych graczy.

Rafał Kwiecień (Zenit Chmielnik): W 20 kolejce zespół Orlicza Suchedniów zrewanżował się za wynik w rundzie jesiennej wygrywając swój mecz ze Starem Starachowice, który po zdobyczy punktowej w pierwszych 15 kolejkach może być spokojny awansu. Zespół GKS Rudki kolejny raz inkasuje komplet punktów dzięki zdobytej bramce w ostatnich minutach. Przegrywali od 5 minuty z Piaskowianką aby ostatecznie wygrać. 9 punktowa przewaga punktowa nad Piastem Stopnica powinna być wystarczająca aby nie wypuścić z rąk awansu. Od 4 meczów Samborzec nie strzelił bramki i przegrał z Opatowem 0-1. Samborzec gra lepiej w tej rundzie ale brakuje im skuteczności. Wygrana Stali Kunów ze Spartą lekko mnie zaskoczyła. Piast Stopnica grał do końca i pomimo tego, że przegrywali ze Spartą Dwikozy 1-3 do 60 minuty to wygrali 4-3. Świt Ćmielów jest niepokonany w tej rundzie i ograł Moravię. Bucovia pewnie wygrała z Astrą. My zaś zagraliśmy dobry mecz i wygraliśmy z Nidzianką Bieliny.

Adrian Jankoski (Piast Stopnica): Zaczynając od naszego meczu to źle rozpoczęliśmy mecz tracąc szybko dwie bramki po własnych błędach. Próbując złapać kontakt strzeliliśmy kontaktową bramkę ale chwilę później dostaliśmy trzecią bramkę do szatni. Swój poziom zaczęliśmy prezentować dopiero w drugiej połowie czego dowodem było strzelenie trzech bramek i wygranie meczu. Co do innych spotkań nie dziwią raczej wygrane Zenitu i Bucovii u siebie z niżej notowanymi rywalami. Tak jak się spodziewałem Orlicz wygrywa ze Starem, który w tej rundzie spisuje się słabiej. Zespół z Rudek wygrywa, ale znów na raty, w ostatnich minutach. Bardzo dobrze w tej rundzie także spisuje się Świt, który wygrał kolejne spotkanie. Znów zawiodła Sparta Kazimierza Wielka, która niespodziewanie jak dla mnie przegrała u siebie ze Stalą Kunów.

Piotr Kiljański (Świt Ćmielów): Moim zdaniem 20 kolejka klasy okręgowej odbyła się bez niespodzianek. Większość wyników można było przewidzieć. Jedynym wynikiem, który mnie zaskoczył to jednak kolejna porażka Staru. Mecz mojego zespołu nie układał się po naszej myśli — pierwsza połowa należała do Morawicy, jednak na drugą połowę wyszliśmy zdeterminowani i udało nam się wygrać mecz. Awans do 4 ligi już raczej jest rozstrzygnięty. Walka o utrzymanie cały czas trwa i teraz żadna drużyna na pewno nie odpuści. Pozostaje tylko wyjść na boisko w kolejnych meczach i walczyć o cenne punkty.

Liczba bramek: 24 (średnia 3)

Liczba bramek w 1 połowach: 12 (50%)

Liczba bramek w 2 połowach: 12 (50%)

Największa ilość bramek: 7 (Piast 4-3 Sparta D.)

Najszybciej zdobyta bramka: 5 minuta (Rafał Krzyszofik, Piaskowianka Piaski)