Orlicz Suchedniów znów w 4 lidze
Dodane przez ghs dnia Maja 21 2019 22:11:47

Treść rozszerzona
Orlicz wraca

Na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej piłkarze Orlicza Suchedniów zapewnili sobie awans do IV ligi. Podopieczni trenera Mariusza Arczewskiego pokonali przed własną publicznością Bucovię Bukowa 3:0 i po meczu świętowali upragniony awans.

Orlicz Suchedniów po kilku latach przerwy wraca do IV ligi. Mecz z Bucovią mimo zwycięstwa nie był łatwym meczem, goście potrzebowali punktów do ligowego bytu, gospodarze potrzebowali trzech punktów do awansu. Ta myśl trochę sparaliżowała piłkarzy Orlicza, którzy przez pierwsze 20 minut nie byli w stanie zagrozić bramce rywali. Dopiero w 24. minucie Mateusz Kokosza wykorzystał podanie od Piotra Grzejszczyka i technicznym strzałem pokonał golkipera gości.

– Myślę, że to brzemię trzech punktów na chłopakach mocno się odbiło. Było ciężko, ten mecz nam się nie układał, to był mecz o różne cele, Bucovia przyjechała walczyć o życie, my o awans. Zwycięzców się nie ocenia, chłopaki dali radę – podkreślał trener Arczewski.