Moravia ukarana walkowerem, Kamienna powiększa przewagę
Dodane przez ghs dnia Listopada 17 2014 11:01:55

Treść rozszerzona

Piłkarze Kamiennej Brody po ostatnim meczu w rundzie mieli aż 11 punktów przewagi nad wiceliderem i zapewne nie spodziewali się, że może być jeszcze lepiej. A jednak może.

Moravia zrobiła prezent zarówno Kamiennej, jak i kieleckim Orlętom. Spotkaniem z tą drugą drużyną piłkarze z Morawicy kończyli jesien. Orlęta nie były wymagającym przeciwnikiem i gładko przegrały 0–3.

Moravia jednak popełniła błąd — w 69. minucie na boisku w jej barwach pojawił się Artur Szewczyk. Ten 18-latek 2 dni wcześniej rozegrał cały mecz w zespole juniorów starszych. A zapis w regulaminie wyraźnie mówi, iż jeśli zawodnik rozegrał więcej niż połowę spotkania, to przed kolejnym występem musi odczekać 48 godzin. Zaś oba mecze Moravii były o godzinie 12, więc między nimi upłynęło tylko około 46 godzin.

W tej sytuacji Moravia straciła punkty, przez co Brody odjechały jeszcze bardziej, a Zenit zbliżył się do niej na 4 punkty. Darmowe punkty poprawiły też sytuację kielczan.

Regulamin ŚZPN

3. Zawodnik może uczestniczyć w spotkaniu innej drużyny swego klubu, w tym samym terminie, jeżeli w pierwszym spotkaniu grał nie więcej niż połowę czasu gry (nie dotyczy pozycji bramkarza).

4. Jeżeli zawodnik brał udział w spotkaniu mistrzowskim lub pucharowym w wymiarze przekraczającym połowę czasu gry może wystąpić w kolejnym spotkaniu innej drużyny swego klubu, dopiero po upływie 48 godzin od zakończenia tego meczu (przepis ten nie dotyczy bramkarzy).

5. Zawodnik do lat 19 może w tym samym terminie uczestniczyć w 2 zawodach swego klubu w łącznym wymiarze czasu gry odpowiadającemu jednym zawodom w klasie rozgrywkowej do której został zgłoszony zgodnie z kategorią wiekową, przy założeniu, że w pierwszym meczu wystąpił nie więcej niż połowę czasu gry. Postanowienia ust. 4 stosuje się odpowiednio.