Klimontów ukarany walkowerem
Dodane przez ghs dnia Kwietnia 28 2016 23:12:52

Treść rozszerzona

Z prawej Michał Mikosa w barwach MKS KSZO-Junior.

Dwa tygodnie temu czerwona latarnia tabeli IV ligi, czyli Klimontowianka, niespodziewanie wygrała 5–3 u siebie z Nidzianką Bielny, sklasyfikowaną w górej połówce tabeli. Trzy punkty za zwycięstwo pozwoliły Klimontowowi złapać kontakt z resztą stawki i pomyśleć o utrzymaniu w lidze.

Niestety sztab Klimontowa nie dopatrzył jednego szczegółu i na ostatnie 5 minut wpuścił na boisko juniora Michała Mikosę. Ten zawodnik dzień wcześniej rozegrał spotkanie w Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Starszych. Co prawda w meczu młodzieży trener Andrzej Dywan zdjął tego zawodnika w 75. minucie (przez co Klimontów kończył w dziesiątkę, bo nie miał już zmian), chcąc zostawić Mikosie 15 minut na kolejny mecz.

Istnieje jednak zasada, że rozegranie więcej niż połowy meczu kończy dla zawodnika weekend — na kolejny występ musi poczekać 48 godzin. W Klimontowie o tym zapomniano. ŚZPN ukarał ich walkowerem, a trzy punkty trafiły do Bielin.