Korona Kuzery dalej na zero z tyłu. Tym razem jednak remis z Miedzią

26-03-2021 22:25,
Michał Gajos

W piątkowy wieczór Korona Kielce zremisowała z Miedzią Legnica 0:0. Podopieczni Kamila Kuzery mogą mówić o sporym niedosycie. W drugiej części spotkania stworzyli kilka stuprocentowych, jednak ani Paweł Łysiak, ani Jacek Podgórski nie znaleźli sposobu na pokonanie Pawła Lenarcika. Tymczasowy opiekun kielczan zaliczył swoisty hattrick – trzech meczów na zero z tyłu.

Poprzednie starcie pomiędzy obiema ekipami obfitowało w wiele emocji i zwrotów akcji. Zakończyło się remisem 1:1. Tak samo jak trzy poprzednie mecze. W żadny z nich nie padło więcej, niż dwie bramki. I te statystyki znalazły potwierdzenie w piątek na Suzuki Arenie.

Kielczanie przystąpili do piątkowej rywalizacji z tylko jedną, wymuszoną zmianą w składzie. Pauzującego za nadmierną ilość kartek Mario Zebicia, zastąpił Grzegorz Szymusik, który z kolei wrócił do wyjściowej jedenastki po odbyciu podobnej kary.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Obie drużyny długo nie potrafiły sforować jednej bądź drugiej defensywy. Jedyne zagrożenie dla golkiperów brało się ze stałych fragmentów lub uderzeń z dystansu. W Koronie próbowali Łukowski i Podgórski.

Korona podobnie jak w spotkaniu z Górnikiem Łęczna zaczęła wycofana na własnej połowie. Jednak był w tym pewien pomysł. Podopieczni Kuzery pozwalali rozgrywać piłkę zawodnikom Miedzi, by w odpowiedniej chwili całą drużyną podejść do wysokiego pressingu i odebrać futbolówkę gościom. W tym aspekcie brylował Marcel Gąsior. Środkowy pomocnik dobrze wywiązywał się ze swojej roli - kilkukrotnie odbierając piłkę w newralgicznej strefie boiska, inicjując obiecujące akcje kielczan.

Niestety tych w ogólnym rozrachunku było jak na lekarstwo i Korona zeszła na przerwę z zerowym dorobkiem po stronie zysków, jak i strat. Jednak fakt, że złocisto-krwiści dotrwali do gwizdka bez wpuszczonej bramki, to ponownie zasługa szczęścia i Marka Kozioła. Legniczanie w samej końcówce bardzo mocno przycisnęli Koroniarzy, najgroźniej atakując za sprawą Kamila Zapolnika w 44. minucie. Po strzale napastnika gości zapachniało bramką kolejki, jednak na przeszkodzie strzałowi przewrotką stanął kapitan kielczan. Po pierwszej połowie było 0:0.

Druga część cały czas toczyła się pod dyktando Miedzi. I to goście jako pierwsi mieli swoją okazje do otworzenia wyniku spotkania. W 55. minucie oko w oko z Koziołem stanął Mateusz Kaczmarek. W tej sytuacji bramkarzowi Korony mocno sprzyjał kąt z jakiego do strzału szykował się młodzieżowiec, który z racji na ciężką pozycję musiał szukać niekonwencjonalnego rozwiązania.

Na równie nietuzinkową próbę zdecydował się po drugiej stronie placu gry Filipe Oliveira. Portugalczyk wypracował sobie miejsce na skraju „szesnastki”, zauważył wysuniętego z linii bramkowej Pawła Lenarcika i subtelnym pocięciem chciał przelobować zawodnika z Legnicy. Piłka po tym uderzeniu przeleciała niespełna metr obok bramki.

Sytuacja Oliveiry była zapowiedzią lepszej i bardziej konkretnej gry Korony. Od 60. minuty, w ciągu pięciu następnych kielczanie czterokrotnie byli o krok od objęcia prowadzenia. A zdecydowanie najbliżej w 64. minucie meczu za sprawą Jacka Podgórskiego, który po składnej akcji na małej przestrzeni i prostopadłym podaniu Oliveiry znalazł się sam na sam z Lenarcikiem. 24-latek posłał strzał po ziemi w lewy róg golkipera, ten świetnie odczytał intencje strzelca i uchronił Miedź od straty bramki. Korona powinna prowadzić!

Goście próbowali się odgryźć. W 77. minucie mocniej mogły zabić serca fanów drużyny Kamila Kuzery. Wtedy w pole karnym padł jak rażony prądem Patryk Makuch, sędzia użył gwizdka i… pokazał żółtą kartkę za symulowanie pomocnikowi Miedzi.

Do końca rywalizacji czuć było spore napięcie na boisku, a w żółto-czerwonych szeregach determinacje na osiągnięcie pozytywnego rezultatu. I takim można uznać ten remis, którym ostatecznie zakończyła się rywalizacja, ponownie okraszona przez kielczan czystym kontem. Z pewnością zawodnikom z Kielc będzie towarzyszył niedosyt, jednak w ogólnym rozrachunku podział punktu wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

Teraz kielczanami arcytrudny wyjazd do lidera – Bruk-Bet Termaliki. To spotkanie w sobotę 3 kwietnia o godz. 17:00.

Korona Kielce – Miedź Legnica 0:0

Korona: Kozioł – Szymusik, Szarek, Kobryń, Lisowski – Podgórski, Pervan (Łysiak 55’), Oliveira, Gąsior, Łukowski (Kiełb 81’) – Thiakane (Diaz 73’)

Miedź: Lerancik – Biernat, Pinillos, Mijusković, Zieliński – Matuszek, Kaczmarek (Śliwa 80’), Tront – Drzazga (Lehaire 69’), Zapolnik (Roman 80’), Makuch

Żółte kartki: Łukowski, Lisowski – Biernat, Makuch

fot: Mateusz Kaleta

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Heniek2021-03-26 22:41:32
Ja bardzo proszę żeby Pan Jacek Kiełb już więcej nie podchodził.do rzutów wolnych. Wstyd na całą Polske
Olo2021-03-26 22:41:37
Może szału nie było, ale zaczyna mnie się to podobać. Tylko ten Thiakane coś cienki...
Ula2021-03-26 22:41:51
Brawo Korona, Remis biorę w ciemno
Zenek2021-03-26 22:42:12
Brawo, brawo, brawo tak trzymać Panowie
Janek2021-03-26 22:42:48
Nie oglądałem i czytałem zamiast tego książkę, polecam ten styl życia.

Zapewne kawał widowiska pełny piłkarskich zagrań na wysokim poziomie.
Kiełb2021-03-26 22:44:33
Najgorszy standardowo Kiełb.
Ogólnie dobrze dziś chłopaki zagrali: Szarek, Gąsior, Oliveira, Łukowski, Kozioł, Szymusik , Lisowski
Pixsta742021-03-26 22:49:05
Panie trenerze z całym szacunkiem ale Jacek Kiełb nic nie wnosi chyba nie powinien w obecnej formie zajmować miejsce innym
True2021-03-26 22:52:16
Jest w Koronie kilku zawodników, którzy spokojnie poradziliby sobie w 2 lidze. W Miedzi 2 zawodników - Makuch i Kaczmarek - robilo z Naszymi kopaczami co chcieli. Wlasnie tacy gracze powinni być sprowadzani do ekstraklasy, a nie Jugosławiański szrot.
A o meczu...gdyby nie to, że sąsiadka przyszła na kawę, to nie miałbym na co popatrzeć.
jaNO2021-03-26 22:53:00
Nie mamy w tej chwili alternatywy dla młodego Lisowskiego. Przy innym sędziowania Lisowski po 15 minutach miałby kartkę i co wtedy ?
Judasz2021-03-26 22:59:36
@Kiełb zgodze się poza Lisowskim, gośc nie wiedział nawet gdzie jest. Faul za faulem i pod koniec 1 połowy 2x dał przeciwnikowi dojść do główki.
Judasz2021-03-26 23:00:38
Jak redakcja wprowadzi głosowanie na najlepsza akcje meczu, to to dośrodkowanie Kiełba wygrywa w calym sezonie.
Lower morden2021-03-26 23:11:58
Jak już ma być zmiana na Kiełba to niech trener wpuszcza i ogrywa młodzika przynajmniej nie będziemy grali w 10tke.
Apropos rzutu wolnego w wykonaniu Pana Jacka, ktoś wie jak można wykonać dośrodkowanie w pole karne kopiąc piłkę 30 metrów od bramki i ponad bramkę jednocznie???
BG2021-03-26 23:37:44
Dlaczego tak dlugo trzymany byl thiakane ? Gramy dalej bez typowej 9, moze byc byle jaka 9 byle by umiala sie poruszac to cala linia pomocy bedzie strzelac a tak to wygladalo przecietnie, na plus Gąsior ktory czyscił wszystko
Janek2021-03-27 00:07:41
Nie wie ktoś gdzie można zobaczyć powtórkę wolnego Kiełba? Jestem bardzo ciekawy tego zagrania, dużo się o nim mówi w cyberprzestrzeni :)
Judasz2021-03-27 01:20:08
Miedź lepsza.
Majonez2021-03-27 01:33:55
Przecież Kiełb był wcześniej znany ze swoich wspaniałych strzałów Panu Bogu w okno, gorącej głowy, która wiecznie się kłóciła na boisku, częstych głupich strat i nadgorliwego wykopywania piłki na aut.
Bryk2021-03-27 01:34:39
Janek Kos ble !!!
@Judasz2021-03-27 06:52:04
A co Ty od Lisa chcesz,jak grał bojaźliwie to źle, jak teraz się trochę ogarnął też żle, młody jeszcze jest i go trochę robią bo z jego posturą mało prawdopodobne żeby kogoś sfaulował,od trzech meczy coraz lepiej wygląda,ogra się trochę i będzie z niego jeszcze pociecha,a jakby nie było obrona to nie jest jego pozycja a daje radę, trzeci mecz na zero z tyłu
Baltazar2021-03-27 07:37:50
Natychmiast jakaś alternatywa dla młodzieżowca bo Lisowski ko katastrofa. Non stop ogrywany, spóźniony i ogólnie piłkarsko bardzo słaby. Ile to przez niego było rzutów wolnych w pobliżu pola karnego o kartce nie wspomne choć dużo wcześniej już na nią zasłużył! Strach pomyśleć co będą z nim robić gracze termaliki....Drugi wielki minus meczu to Thiakane mega zagubiony i chaotyczny zupełnie bezproduktywny choć on w odróżnieniu do Lisowskiego ma potencjał. Co do meczu to raczej słaby i tyle w temacie. Szkoda straconych 2 pkt. Ave Korona!
Adwokat2021-03-27 08:00:51
Co do Ryby to ja na miejscu sztabu trenerskiego widziałbym go w rezerwach tak na dwie trzy kolejki po minimum 45 min w każdym meczu. Nie dla tego że jest słaby ale po to by złapał trochę rytmu meczowego a przede wszystkim nadrobił z motoryką i kondycją bo z tego wynikają jego problemy. To że Jacek grać umie i może być jeszcze realnym wzmocnieniem nawet na podstawową jedenastkę chyba nikogo nie muszę przekonywać. I jeszcze jedno choćby z szacunku dla jego wcześniejszych dokonań nie szydziłbym z niego bo to przecież DNA naszej Koronki. Miłego dnia wdzystkim życzę!
drąg2021-03-27 08:06:33
Kiełb nie wytrzymuje presji trybun (sorry mediów społecznościowych)
pedro2021-03-27 08:59:48
Plus za trzeci mecz na zero z tyłu. Brakowało konkretu z przodu, choćby w sytuacjach Thiakane i Podgórskiego. Wydaje mi się, że zbyt asekuracyjnie podeszliśmy do rywala, były momenty, kiedy ewidentnie należało przycisnąć - oddać strzał, a skończyło się na powolnym rozgrywaniu piłki, mowa o Olivierze i Pervanie.
r2d22021-03-27 09:54:11
Generalnie jest jakiś progres. Za ten mecz należy pochwalić Gąsiora, no i według mnie w końcu poprawne zawody zagrał Szarek. Na minus niestety Lisu, a to co grał Thiakane to już Dramat, właściwie "grał" to nadużycie z mojej strony, bo bieganie po boisku to jeszcze nie "gra". Czy Kubera tego nie widzial? Byłem przekonany ze na drugą połowę juz nie wyjdzie a tu Zony. Także reasumując grając w 10-tke to i tak nieźle to wyglądało
@Baltazar2021-03-27 13:46:52
Tylko że Lisu to jeszcze małolat i nie gra na swojej pozycji A taki Thikane to jakby nie było już ogarnięty piłkarz,ciekawe kiedy mają się młodzi ogrywać, gdyby nie przepis o młodziezowcu to na jego pozycji byśmy oglądali jakiś bałkański zaciąga i tak samo główno by z tego było, niech gra młody i się ogrywa,zresztą trzeci mecz zero z tyłu A niektórzy oby chcieli samych Lewandowskich w Koronie i i jakosci Bayernu,nie dogodzisz niektórym
Janek2021-03-27 14:13:02
Zobaczyłem w końcu wolnego Jacy Kiełba, jestem pod ogromnym wrażeniem.

Nigdzie na świecie nie ma tak często aż tak wyjątkowych zagrań, aż komentatorom mowę odebrało :)
kk2021-03-27 16:49:55
Kolejny raz podkreślam , dlaczego zamiast oddawać strzały w kierunku bramki te osiłki kiwają się na ósmym metrze i jeszcze wycofują piłkę do własnego bramkarza . Kamilu analizę tego meczy powinni oglądać dwa razy w zwolnionym tempie .
Janek2021-03-28 19:16:51
Przestańcie mnie wyśmiewać ;( .

Ostatnie wiadomości

Czy szukasz pomysłów na spędzenie kreatywnego czasu z dziećmi podczas nadchodzących świąt wielkanocnych? A może pragniesz stworzyć własnoręcznie przygotowane słodkości, które zadowolą podniebienia najmłodszych? Oto kilka prostych przepisów na słodkości z czekoladą w roli głównej. Daj się ponieść wyobraźni!
Korona Kielce w Poniedziałek Wielkanocny zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Przyszedł czas oceny pracy mojej, klubu, przede wszystkim zawodników. Granica błędu jest dziś bardzo mała, jesteśmy w pozycji zerowej. Jeśli nie chcemy w tej pozycji pozostać lub spaść, oczekuję od wszystkich maksimum pracy i wyciągnięcia tego, co najlepsze. Mamy atuty, ale potrzebna nam też koncentracja oraz jakość – mówi sternik drużyny.
W ostatniej dekadzie piłkarze Korony Kielce rozegrali kilka spotkań w okresie Świąt Wielkanocnych. Jak się w nich prezentowali?
Po przerwie reprezentacyjnej i świętowaniu awansu Polski na Mistrzostwa Europy czas wrócić do piłki klubowej. Konkretniej analizy najbliższego rywala Korony Kielce. Będzie to Widzew Łódź, z którym kielczanie zagrają w wielkanocny poniedziałek o godz. 17:30.
Nie żyje Marek Cender, dziennikarz sportowy Radia Kielce. O tym fakcie w piątek rano poinformował kielecki oddział Polskiego Radia. Marek miał 54 lata.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. – Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, w jakiej sytuacji jesteśmy – powiedział przed spotkaniem Yoav Hofmeister, pomocnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w 26. kolejce PKO BP Ekstraklasy zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. „Żółto-czerwoni” będą musieli sobie radzić bez podstawowego zawodnika.
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, Industria Kielce rozegra domowy pojedynek z Zagłębiem Lubin. Zwycięstwo zapewni kielczanom pierwsze miejsce w tabeli.
Krzysztof Jakubik poprowadzi spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Korona Kielce zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź. Dla arbitra pochodzącego z Siedlec będzie to 34. mecz z udziałem „żółto-czerwonych”.
Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.