Widowisko w Głogowie. Dwie twarze Korony, nieuznany gol i zmarnowane "setki"

16-04-2022 14:34,
Mateusz Kaleta

To nie było leniwe, przedświąteczne popołudnie. Świetna w pierwszej połowie Korona Kielce i efektownie grający w drugiej Chrobry Głogów podzieliły się punktami. Taki wynik nie satysfakcjonuje żadnej ze stron, ale przynajmniej to spotkanie mogło podobać się kibicom. Działo się dużo - VAR anulował trafienie gospodarzy, a gdyby Jewgienji Szykawka nie zmarnował dwóch stuprocentowych sytuacji, trzy punkty mogłyby pojechać do Kielc. A tak jest remis 1:1.

W sobotnie południe Chrobry zagrał nietypowo, bo w strojach wyjazdowych, w składzie Korony zabrakło natomiast Adriana Danka, który choć awizowany do gry, w ostatniej chwili się rozchorował i został w hotelu. Trener Ojrzyński przeorganizował ustawienie, wystawiając od początku w składzie Kyryło Petrova, a kielczanie zagrali trzema środkowymi obrońcami.

Obie drużyny z animuszem zabrały się do gry w piłkę. Ciężar ze środka boiska często przenosił się pod obie bramki, skupieni musieli pozostać też bramkarze. Konrad Forenc już dawno nie miał okazji posmakować czystego konta, z kolei jego vis-a-vis, Rafał Leszczyński w miesiącu marcu został wybrany najlepszym piłkarzem Fortuna 1. Ligi. Choć po tym, co wydarzyło się w meczu z Koroną, na pewno tego spotkania miło wspominać nie będzie.

Fatalny błąd bramakrza

Golkiper Chrobrego musiał wykazać się już w 4. minucie, kiedy Korona stworzyła pierwszą niezłą akcję. Wtedy 29-latek stanął jeszcze na wysokości zadania - Jacek Podgórski przełożył na prawej flance obrońcę i dośrodkował w pole karne, gdzie do główki doszedł Jewgienji Szykawka. Białorusin nie powtórzył jednak wyczynu z poprzedniego meczu z Zagłębiem Sosnowiec, bo na drodze stanął bramkarz.

Obrona Chrobergo to w tym sezonie jedna z lepszych defensyw w lidze, a szczególnie na własnym boisku, gdzie głogowianie stracili dotychczas tylko trzy bramki. Ale ta twierdza kompletnie załamała się w 19. minucie. Bramkarz Rafał Leszczyński fatalnie przyjął piłkę, która odskoczyła mu na dobry metr i ratując się przed stratą, kopnął Szykawkę, który ruszył pressingiem i pierwszy dopadł do odbitej piłki. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego mocno po ziemi wykonał Jakub Łukowski i dał Koronie prowadzenie 1:0.

Brakło centymetrów

Obrona głogowian nie przypominała już takiego kolektywu, jak w poprzednich meczach. Chwilę później kolejny pressing Korony dał żółto-czerwonym okazję na podwyższenie prowadzenia, ale strzał Dawida Błanika minął słupek o włos. To był świetny okres kielczan, którzy byli ustawieni wysoko i aktywnie starali się wymuszać na rywalach błędy, podchodząc pod obrońców pressingiem.

Pierwszy celny strzał na bramkę Korony poleciał w 35. minucie. Uderzenie Kolenca miało ciekawą rotację, ale leciało w sam środek bramki, więc Konrad Forenc nie miał problemów z interwencją. Potem golkiper Korony był bliski skopiowania "wyczynu" bramkarza Chrobrego, ale na jego szczęście nie trafił w przeciwnika, a odbita piłka wyleciała poza pole gry.

Kielczanie prowadzili do przerwy 1:0, a nietaktem byłoby nie wspomnieć o bardzo dobrej formie Jacka Podgórskiego. 25-latek w poprzednim meczu z Zagłębiem Sosnowiec zaliczył dwie asysty, teraz też miał udział w pierwszej bramce, a każde jego podłączenie się do akcji ofensywnej i dośrodkowanie sprawiało rywalom problemy.

Odmieniony Chrobry po przerwie, VAR i niemoc Szykawki

Pierwsza połowa, będąca pod kontrolą Korony, nie zapowiadała tego, że druga połowa będzie zupełnie inna. Kielczanie kompletnie przespali wyjście na boisko, a gospodarze wyszli odmienieni, naładowani nową energią i szybko przerpowadzili dwie groźne akcje. Ta druga, naprawdę widowiskowa, dała w 47. minucie remis 1:1. Głogowianie wymienili kilka podań na małej przestrzeni z pierwszej piłki i zupełnie "rozklepali" statyczną obronę kielczan, a całą akcję sfinalizował precyzyjnym strzałem Michał Rzuchowski, który pokonał Forenca.

Kielczanie zaczęli powoli wracać do gry, ale byli bardzo nieskuteczni. Dwie fantastyczne okazje do zdobycia bramki zmarnował Jewgienji Szykawka. W 57. minucie Białorusin dostał świetną piłkę od Podgórskiego z rzutu wolnego i zamiast trafić na 2:1, z najbliższej odległości huknął wprost w bramkarza. Potem po jego sytuacji sam na sam futbolówka dwukrotnie obiła słupek.

Po bardzo złym początku drugiej połowie, piłkarze Korony wrócili do gry, ale i Chrobry zaczął grać jeszcze lepiej. Zdobył nawet bramkę na 2:1, ostatecznie po długiej analizie, anulowaną przez VAR. Gospodarze sprytnie rozegrali rzut wolny, po którym arbitrzy dostrzegli przewinienie Praznovsky'ego. Defensor wepchnął piłkę do siatki razem z Grzegorzem Szymusikiem, więc arbitrzy mieli podstawy, aby tego gola nie uznać.

Reszta drugiej połowy upłynęła na wzajemnej walce obu drużyn. Solidnie popracował Jacek Kiełb, który w końcówce uderzył niecelnie. Obie drużyny podzieliły się punktami 1:1, choć taki wynik, ze względu na przebieg spotkania, ale i ambicje oraz sytaucję w tabeli, nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

Zapis relacji NA ŻYWO - kliknij TUTAJ

W dwóch kolejnych meczach Korona zagra z czołowką ligi - w sobotę podejmie na swoim stadionie trzecią w tabeli Arkę Gdynia (godz. 12:40), a w kolejny wtorek zagra na wyjeździe z drugim Widzewem Łódź (godz. 20:30).

Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1 (0:1)

Bramki: Rzuchowski (47') - Łukowski (20' - karny)

Chrobry: Leszczyński - Tupaj, Michalec, Praznovsky, Ilków-Gołąb - Kolenc, Mandrysz (86' der Heijden), Piła, Rzuchowski, Bochniak (86' Dziąbek) - Lebedyński

Korona: Forenc - Podgórski, Koj (66' Szymusik), Petrov, Malarczyk, Corral - Łukowski (76' Kiełb), Szpakowski (90' Sewerzyński), Oliveira (90' Takac), Błanik (90' Zarandia) - Szykawka

Żółte kartki: Mandrysz, Dziąbek - Szykawka

fot: Grzegorz Ksel

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

Od najbliższego sezonu rozgrywki szczypiornistów w Polsce wzbogacą się o możliwość zdobycia nowego trofeum - Superpucharu kraju. Dziś (28 marca) władze Orlen Superligi oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce ogłosiły szczegóły.
Dominick Zator przedłużył umowę z Koroną Kielce. Defensor będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – To tylko pierwsza połowa, a w drugiej może zdarzyć się jeszcze wszystko – powiedział po spotkaniu Tomasz Gębala, lider defensywy „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe GOG Håndbold 33:25. – Mam nadzieję, że zdobędziemy ten upragniony awans, ale była to dopiero połowa meczu – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener „żółto-biało-niebieskich”.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce pokonała na wyjeździe z GOG Håndbold 33:25. Najwięcej bramek dla kielczan, dziewięć, zdobył Alex Dujszebajew.
Koszykarze UJK Kielce rozpoczynają rywalizację w fazie play-off o awans do pierwszej ligi. Już w pierwszej rundzie drużyna z Kielc zmierzy się z faworytem do awansu, OPTeam Resovią Rzeszów.
Już w wielkanocny poniedziałek Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z łódzkim Widzewem. Wraz z Koroniarzami na wyjazd szykują się także kibice żółto-czerwonych, którzy już w grupie około 700 osób zapisali się na wizytę w „Sercu Łodzi”.
Korona Kielce poznała termin wyjazdowego starcia z Puszczą Niepołomice. „Żółto-czerwoni” zagrają wówczas mecz, który może zdecydować o losach utrzymania.
Po zakończeniu zimowej przerwy Korona Kielce rozegrała 7 ligowych rywalizacji i wywalczyła w nich zaledwie 6 punktów. Kielczanie mają przed sobą teraz wyjazdową potyczkę z Widzewem. Czy Korona wywiezie 3 punkty z trudnego terenu?
Historia napisała się na naszych oczach. Reprezentacja Polski po raz piąty z rzędu zagra na Mistrzostwach Europy. Bohaterem Wojciech Szczęsny!
Poszukujesz sposobów na podniesienie swoich umiejętności piłkarskich do nowego poziomu? Odpowiednio dobrane znaczniki piłkarskie mogą okazać się kluczowym elementem w osiągnięciu tego celu.
Czy zastanawiasz się, jak w pełni wykorzystać potencjał Instagram Stories w strategii marketingowej? Poszukujesz sposobów na tworzenie angażujących reklam w formie stories? Jeśli tak, to artykuł ten jest dla Ciebie!
Trzeci tydzień Małej Ligi Piłki Ręcznej dostarczył kibicom mnóstwo emocji, zarówno na boiskach Bilczy, Kielc, jak i Chęcin. Rozgrywki odbyły się w dniach 19, 20 i 21 marca, prezentując szereg talentów w różnych kategoriach wiekowych.
Świetny turniej juniorek młodszych Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.
Przed Industrią Kielce rywalizacja w 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Żółto-biało-niebiescy” w najbliższą środę (27 marca) zmierzą się z duńskim GOG Håndbold.
Dokładnie za tydzień (1 kwietnia) piłkarze Korony Kielce powrócą do gry po reprezentacyjnej przerwie. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja kadrowa w kieleckiej ekipie poprawiała się w porównaniu do ostatnich konfrontacji.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Brakuje mi minut rozegranych na parkiecie przez te dwa i pół miesiąca bez gry – powiedział przed spotkaniem Artsem Karalek obrotowy mistrzów Polski.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Będzie trzeba taktycznie ich rozpracować. Jest to niewygodny zespół z groźnymi zawodnikami na każdej pozycji – powiedział przed spotkaniem Arkadiusz Moryto, skrzydłowy mistrzów Polski.
Sabina Jarząbek, reprezentantka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została wicemistrzynią Polski w półmaratonie. Jednocześnie pobiła swój rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Rzymie.
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra na wyjeździe z GOG Håndbold. – Mam wielki szacunek dla tego klubu, który bardzo mocno walczy w duńskiej lidze oraz Lidze Mistrzów – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener mistrzów Polski.
W niedzielne popołudnie doszło do starcia dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli CLJ U-18 kobiet. Drużyna KSP Kielce pokonała na obiekcie przy ul. Jeziorańskiego 53 ekipę Legionistek Warszawa 0:1.
Na odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Muay Thai w Szaflarach do walki stanęło 4 zawodników kieleckiego klubu.
Trwa marcowa przerwa reprezentacyjna. Na boiskach drugiej ligi (poza dwoma wyjątkami) nie ma jednak odpoczynku.
W ostatnich dwóch tygodniach drużyny szczypiornistów z regionu świętokrzyskiego rozegrały 5 ligowych spotkań.
Mieszane uczucia towarzyszą świętokrzyskim zespołom po rozegraniu 22. serii gier trzeciej ligi. Czarni Połaniec przegrali 0:1 z Karpatami Krosno, KSZO zremisował z Orlętami Radzyń Podlaski 2:2, a Star Starachowice pokonał Sokoła Sieniawa 1:0.
W meczu 18. kolejki Ligi Centralnej Kobiet szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce przegrały na wyjeździe z MTS-em Żory 36:15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami kielczanek były Magdalena Berlińska oraz Nikola Leśniak, zdobywczynie pięciu bramek.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Po spotkaniu sowimi opiniami podzielili się Krzysztof Lijewski oraz Cezary Surgiel.
W meczu 25. kolejki Orlen Superligi, Industria Kielce wygrała wyjazdowy mecz z Zepter KPR Legionowo 31:23. Najwięcej bramek dla kielczan, osiem, zdobył Alex Dujszebajew.
W sobotnie przedpołudnie w ramach 20. kolejki RS Active IV ligi rozegrano spotkanie pomiędzy dwoma kieleckimi ekipami. Korona II Kielce przy ul. Szczepaniaka pokonała 2:1 Orlęta Kielce.
Korona Kielce przedłużyła umowę z Jakubem Konstantynem. Skrzydłowy będzie występował w „żółto-czerwonych” barwach jeszcze przez co najmniej jeden sezon.