Kolejka 13
Unia Tarnów  1 — 0  MKS Trzebinia/Siersza18 PAŹ15:00
1 — 0

Trenerzy: Bartkowski Daniel, Popiela Daniel, Witek Robert, Kamiński Mariusz — Olszowski Paweł.

Za nami kolejna ligowa kolejka spotkań o mistrzostwo III ligi Małopolsko - Świętokrzyskiej.
Zaczniemy dziś od dołu a pierwszym spotkaniem na którym się skupimy będzie pojedynek pomiedzy tarnowską Unią a zespołem MKS -u Trzebini.

Mecz mógł rozpocząć się od mocnego uderzenia gospodarzy ale w 2 minucie z kapitalnego podania Sody nie skorzystał Adamski który zbyt lekko uderzył na bramkę przyjezdnych. W odpowiedzi strzał Witonia wyłapał Lisak. Kolejne minuty spotkania to dużo walki w środku pola i mało okazji pod bramkami obu drużyn. Pięć minut przed końcem pierwszej części gry Trzebinianie powinni wyjść na prowadzenie jednak pojedynek sam na sam z Lisakiem przegrał Witoń. W 64 minucie goście trafili do siatki ale sędzia bramki nie uznał dopatrując się spalonego. Pięć minut później idealnej sytuacji nie wykorzystał Lickiewicz który został zatrzymany przez najlepszego zawodnika na placu jakim byl bramkarz Tarnowian.
Wreszcie nadeszła 79 minuta w której to gospodarze objęli prowadzenie kiedy to kapitalnie z wolnego przymierzył Sojda.

Oba zespoły do samego konca próbowały jeszcze zmienić wynik spotkania ale ostatecznie punkty pozostały w Tarnowie a miejscowa Unia mogła się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.
Zdjęcia ze spotkania Unia MKS Trzebinia >>>TUTAJ<<< a także >>>TUTAJ<<<

Kolejka 13
Garbarnia Kraków  1 — 0  Czarni Połaniec18 PAŹ11:00
1 — 0

Trenerzy: Hajdo Mirosław, Gędłek Marcin, Zychowicz Paweł, Palczewski Maciej — Kiciński Tomasz.

Z Tarnowa przenosimy się do Krakowa gdzie również odbyło sie ciekawe spotkanie i gdzie również przełamał się zespoł z dołu tabeli. Mianowicie mowa tutaj o Garbarni która po dwóch remisach i dwóch porażkach wreszcie wygrała.

Pierwsze minuty spotkania to akcja za akcję "brązowych" napędzał Ogar zaś po stronie czarnych bardzo aktywny był Mazurkiewicz.
Gospodarze jak najbardziej zasłużyli na komplet punktów a wynik 1:0 to najniższy wymiar kary jaki mógł spotkać gości z Połańca.
Gospodarze najlepszą okazję stworzyli sobie w 32 minucie kiedy piłkę z pustej bramki wybił któryś z obrońców gości. Kilka minut później ponowie zakotłowało sie pod bramką przyjezdnych jednak i tym razem kapitalnie w ostatniej chwili zachował się Brzostowicz.
W 39 minucie Garbarnia wyszła na prowadzenie gola zdobył Nowak który wykończył podanie Góreckiego.
Na przerwę gospodarze zeszli ze sporym niedosytem jednak z jedną bramką zaliczki.
Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej Garbarnia prowadziła grę stwarzała sobie kolejne sytuacje a czarnym z pomocą przychodziła a to poprzeczka albo dobrze bronił połaniecki bramkarz.
Wynik do końca się nie zmienił a Krakowianie dzięki temu zwycięstwu opuścili strefę spadkową. Zdjęcia ze spotkania Garbarnia - Czarni >>>TUTAJ<<<

4 — 1

Trenerzy: Grzesik Sławomir, Kubicki Jacek, Haczkiewicz Jarosław, Szołowski Andrzej — Borowski Michał, Bień Paweł.

Szóste zwycięstwo z rzędu odniosły rezerwy kieleckiej Korony które w meczu derbowym pokonały zespół Wiernej Małogoszcz aż 4:1.
Pierwsza połowa to ataki gospodarze oraz zmasowana obrona przyjezdnych którzy nie potrafili znaleść recepty na zespół rezerw ekstraklasy. Wynik meczu otworzył w 42 minucie Cebula.
Małogoszczanie mogli wyrównać tuż po przerwie jednak strzał z rzutu wolnego nad bramką przeniósł Gugulski, chwile potem Koroniarze podwyższyli wynik spotkania na 2:0 a autorem trafienia okazal się Trojanowski. Można by rzec że od tego momentu było już po zawodach. W 73 minucie Kielczanie strzelili na 3:0 ten stan zmniejszył 2 minuty potem Wijas jednak w samej końcówce rzut karny wykorzystał ponownie Kotarzewski i gospodarze mogli świętować kolejne punkty zdobyte przed własną publicznością.
Zdjęcia ze spotkania Korona II - Wierna >>>TUTAJ<<<

Kolejka 13
Beskid Andrychów  0 — 0  Poprad Muszyna18 PAŹ15:00
Trenerzy: Wądrzyk Krzyszof, Sobala Stanisław — Moskal Robert, Sułkowski Adam.

Podziałem punktów zakończyło się starcie w Andrychowie gdzie miejscowy Beskid podejmował drużynę Popradu Muszyna

Oba zespoły zaprezentowały solidną defensywę przez co akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. W całym spotkaniu było ich kilka jednak pomimo wysiłku obu drużyn żadnej z nich nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

2 — 2

Trenerzy: Lasocki RafałPaszkiewicz Andrzej.

Idąc dalej tym tropem przeniesiemy się do Ostrowca gdzie podziałem punktów zakończyło się starcie miejscowego KSZO z Hutnikiem Nowa Huta.

Sam mecz zaczął się z dość dużym opóźnieniem ponieważ gościom nawalił autobus ostatecznie mecz sie odbył i był on dobrym widowiskiem ale po kolei. Pierwsza połowa podlegała pod dyktando Krakowian którzy lepiej operowali piłką i byli dłużej w jej posiadaniu. Taka gra spowodowała że najpierw w 21 minucie do siatki KSZO trafił Stanek a chwile później na 0:2 podwyższył Lubera. Konsternacja na trybunach jak najbardziej wskazana bo i styl jaki prezentowali w pierwszej części gry podopieczni Rafała Lasockiego pozostawiał wiele do życzenia. Nadzieję na lepszą druga połowę wróciły w 40 minucie kiedy dośrodkowanie Mąki wykorzystał Nowik zmniejszając stratę do jednej bramki.

Druga część gry to zupełny inny obraz inny zespół a także inny wynik, to KSZO zagrało odważniej, to KSZO grało lepiej, to KSZO miało swoje okazje i to KSZO strzeliło gola. W 60 minucie wyrównanie dał Stachurski który celnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kolejne minuty to akcja za akcję w których nie brakowało ani walki ani potyczek słownych. Gospodarze w samej końcówce mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoja korzyść jednak piłki meczowej nie wykorzystał ten co dał ostatecznie remis czyli Stachurski który z pięciu metrów trafił w poprzeczkę.

4 — 1

Trenerzy: Musiał Maciej, Łaciak Artur, Zuchowicz Wojciech — Manelski Marcin, Prokop Arur.

Skoro już mowa o drużynie Krakowskiej to czas napisać parę słów o starciu rezerw Krakowskiej Wisły które... rozbiły drużynę wicelidera rozgrywek a mianowicie zespół Porońca Poronin. Śmiało można stwierdzić że drużyna gości nie dojechała na to spotkanie. Nie dojechała bo już w 6 minucie Wiślacy objęli prowadzenie a strzelcem okazał się Buras. ta bramka z pewnością ustawiła mecz ponieważ gospodarze ustawili się na grę z kontry i jak pewny bokser punktowali przyjezdnych. drugiego gola zdobył w 15 minucie Zając zaś pięć minut przed końcem pierwszej połowy na 3:0 zameldował się Furtak.

Gdy wydawało się że w pierwszej połowie nic się już nie wydarzy promyk nadziei podopiecznym Marcina Manelskiego dał Łybyk. Druga połowa rozpoczęła się najgorzej jak mogła dla gości czyli od utraty czwartej bramki która tak na prawdę pogrzebała szanse na dobry rezultat w spotkaniu które było rozgrywane w Myślenicach. Na listę strzelców wpisał się Szywacz.
Przyjezdni po tym trafieniu już się nie podnieśli i do końca spotkania tak naprawdę na boisku wydarzyło się niewiele.

5 — 0

Trenerzy: Pietrzykowski Ireneusz, Snopek Arakadiusz — Tyl Grzegorz.

Z potknięcia Porońca skorzystały dwie nasze ekipy które pewnie wygrały swoje spotkania i dzięki tym zwycięstwom awansowały odpowiednio na pierwsza i drugą lokatę w tabeli.Najpierw coś o starciu w Skarżysku gdzie miejscowy Granat rozjechał gości z Woli Rzędzińskiej aplikując im aż pięć bramek. Duża zasługa w tym Janka Kowalskiego który biegał strzelał, podawał i był bez wątpienia najlepszym graczem w tym spotkaniu

Wynik meczu otworzył w 16 minucie Fryc który wykorzystał dogranie Kowalskiego i z bliska wpakował piłkę do bramki gości.W 21 minucie na 2:0 z karnego podwyższył Kołodziejczyk, tuz przed przerwą na listę wpisał się Kowalski który po uderzeniu Sali na bramkę Wolan najszybciej dopadł do piłki wybitej przez bramkarza przyjezdnych.
Siedem minut po wznowieniu gry kolejny rzut karny wykorzystał Kołodziejczyk. Na 5:0 podwyższył Gębura który wykorzystał centrę z rzutu rożnego.

4 — 0

Trenerzy: Krawiec TadeuszSzpiega Waldemar, Ubożak Łukasz.

Ostatnim akcentem tego podsumowania będzie starcie Wisły Sandomierz z Partyzantem Radoszyce. Oba zespoły walczą o zupełnie inne cele zespół gości o pozostanie w lidze zas gospodarze o awans. Początek meczu to wbrew pozorom nie przewaga miejscowych a dobra gra Partyzanta który wypracował kilka ciekawych akcji zakończonych strzałami na bramkę Wierzgacza.
Gospodarze wyszli na prowadzenie dopiero w 38 minucie kiedy to Piątkowski na raty dobijał dośrodkowanie Nogaja ale w konsekwencji gola zdobył. W 45 minucie gola do szatni zdobył Kukiełka a drugą asysta popisał się Nogaj.
Druga połowa należała już do gospodarzy którzy raz po raz zapędzali się pod bramkę gości. W 49 minucie do swoich dwóch asyst gola dołożył Nogaj a w 79 kolejnego czym z pewnością zapracował na miano gracza meczu. dzięki temu zwycięstwu Wisła ma trzy punkty przewagi nad drugim Granatem. Trzecia jest Soła a czwarty Poroniec. Tabelę zamyka Partyzant Radoszyce, Unia Tarnów, Wierna Małogoszcz oraz MKS Trzebinia Siersza

1.   Wisła Sandomierz 34 73 69–32 22 7 5
2.   Poroniec Poronin 34 72 67–34 21 9 4
3.   Soła Oświęcim 34 67 68–36 21 4 9
4.   Wisła II Kraków 34 59 64–42 17 8 9
5.   KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrz. 34 58 48–33 17 7 10
6.   Granat Skarżysko-Kamienna 34 57 55–31 17 6 11
7.   Garbarnia Kraków 34 56 53–32 15 11 8
8.   Unia Tarnów 34 48 36–42 14 6 14