Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Transfery 2024

Rozgrywki
2024/2025
Ekstraklasa
I liga
II liga
III liga
IV liga
Klasa okręgowa

Puchar Polski
Okręgowy PP


2023/2024
Ekstraklasa (bar.)
I liga (bar.)
II liga
III liga, gr.: 1, 2, 3
IV liga
Klasa okręgowa
Klasa A, gr. I
Klasa A, gr. II
Klasa A, gr. III
Klasa B, gr. I
Klasa B, gr. II
Klasa B, gr. III


Puchar Polski
Okręgowy PP

Junior starszy:
  CLJ U-19, makro,
  ŚLJS, wiosna
  okr.: 1, 2, 3; 4, 5, 6.
Junior młodszy:
  CLJ U-17, gr. B;
  ŚLJM: I liga, II liga;
  ŚLJM U-16;
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Trampkarz starszy:
  CLJ U-15, gr.: A, B, C;
  wiosna, gr.: A, B, C.
  ŚLTS, (bar.),
  okr.: 1, 2, 3, 4.
  wiosna:
    I liga: gr. 1, gr. 2;
    II liga.
Trampkarz młodszy:
  ŚLTM 1, ŚLTM 2, ŚLTM 3,
  wiosna: ŚLTM 2, ŚLTM 3,
  okr.: 1, 2, 3, 4;
  wisona.: 5, 6, 7, 8.

Młodzik starszy:
  ŚLMS1, ŚLM2 gr 1, gr. 2,
  wiosna: ŚLMS1,
    ŚLM2: gr 1, gr. 2,
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6;
  wiosna: 7, 8, 9, 10, 11.
Młodzik młodszy:
  ŚLMM 1, ŚLMM 2,
  wiosna: ŚLMS1,
    ŚLM2: gr 1, gr. 2,
  okr.: 1, 2, 3, 4, 5, 6;
  wiosna: 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.

Kobiety:
    Ekstraliga,
    I liga,
    II liga płd., (płn.),
    III liga,
    IV liga,
    CLJ U-18 (fin.),
    CLJ U-16 (fin.),
    Puchar Polski.

Aktualnie online
· Gości online: 61

· Użytkownikw online: 0

· Łącznie użytkownikw: 117,395
· Najnowszy użytkownik: Blevin46555
E: Korona - Wisła 2:3
To miał być jeden z najciekawszych pojedynków 12. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. I był. Kibice, którzy zasiedli na trybunach obejrzeli bowiem aż 5 goli, z czego 3 autorstwa Wisły Kraków. Gorąco było nie tylko na boisku, ale także na trybunach, gdzie dali o sobie znać wszczynający zamieszki chuligani.

Piątkowe spotkanie miało szczególne znaczenie dla ekipy z Kielc. Na Ściegiennego przyjechała drużyna otwierająca tabelę piłkarskiej Ekstraklasy. Drużyna, która w 13 dotychczas rozegranych meczach zgromadziła 28 punktów, wyprzedzając Koronę o 17 oczek.


Jacek Kiełb (z prawej) w meczu z Wisłą wystąpił w nietypowej dla siebie roli napastnika, na zdjęciu z pochodzącym z Ostrowca Świętokryskiego

Batalia z aktualnym mistrzem Polski zapowiadana była również jako starcie dwóch szkół trenerskich: Marka Motyki, który jako piłkarz pod koniec lat 70-tych zdobywał z Białą Gwiazdą tytuł najlepszej ekipy w kraju i Macieja Skorży, który jeszcze kilka dni temu wymieniany był w gronie kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski (ostatecznie władze PZPN zdecydowały się na Franciszka Smudę - przyp. red.).

Dobre wspomnienia Motyki z Wisłą kończą się nie tylko na wyżej wymienionym tytule. W latach 2000-2002 obecny szkoleniowiec złocisto-krwistych prowadził zespół rezerw na IV-ligowym froncie, współpracował ponadto z I-ligową drużyną z Krakowa. Występy w barwach krakowskiego klubu mają na swoim koncie Łukasz Nawotczyński, Kamil Kuzera, Dariusz Łatka oraz Nikola Mijailović. W przeszłości z różnym skutkiem zapisali oni kartę historii klubu z ul. Reymonta.

Wykluczyły ich kartki

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra można było się spodziewać, że na trybunach zasiądzie komplet publiczności, bowiem za takie uchodziły wcześniejsze konfrontacje obu ekip. Ostatnia z nich, która odbyła się w stolicy województwa świętokrzyskiego zakończyła się remisem 1:1, gdzie na listę strzelców wpisywali się Sobolewski i Kokoszka (spotkanie rozegrane zostało w sezonie 2007/08 - przyp. red.). Bilans przemawiał jednak za krakowianami, którzy z 10 oficjalnych pojedynków z Koroną, wygrywali sześciokrotnie. Trzy zakończyły się remisem, a jedno z nich wygrała Korona. Autorem trafienia w zwycięskim meczu był wówczas Krzysztof Gajtkowski, który w piątkowy wieczór nie mógł pojawić się na murawie.

Napastnik kielczan musiał bowiem pauzować za kartki, podobnie zresztą jak Cezary Wilk i serbski rozgrywający Aleksandar Vuković. A nie był to koniec personalnych problemów trenera Motyki. Na jednym z przedmeczowych treningów urazu doznał bowiem Jacek Markiewicz i obrońca tworzący z Brazylijczykiem Hernanim parę stoperów mógł jedynie zasiąść na trybunach. Luki w składzie uzupełniła w głównej mierze kielecka młodzież. I tak na środku obrony zagrał Piotr Malarczyk, na lewej pomocy kosztem przesuniętego do środka Edsona Paweł Kal. Duet odpowiedzialny za zdobywanie bramek tworzyli natomiast Edi i Jacek Kiełb.

Na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Piotr Gawęcki, Ernest Konon, a także Paweł Buśkiewicz. Cała trójka pojawiła się w drugiej odsłonie pojedynku, a dwaj z rezerwowych wpisywali się na listę strzelców. Mecz już w pierwszych minutach mógł ułożyć się dla Korony. Bliski wykorzystania dośrodkowania w pole karne był Malarczyk, jednak piłka po jego strzale minęła słupek bramki strzeżonej przez zastępującego Mariusza Pawełka Cebanu. Roszad w składzie Wisły było więcej. Miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Głowackiego zajął bowiem pochodzący z Ostrowca Św. Mariusz Jop (fot. Rafał Roman)

Przełomem czerwień Mijailovicia

Gospodarze musieli natomiast uważać najbardziej na snajperski duet Paweł Brożek – Patryk Małecki. Co prawda obaj nie zdobyli w piątek goli, ale mieli wydatni udział w nich. Nieszczęście kieleckiej jedenastki zaczęło się w 21 minucie, kiedy to Mijailović zdaniem arbitra w sposób nieprzepisowy wyskoczył do główki i faulował gracza Wisły. Za to przewinienie Szymon Marciniak ukarał go czerwoną kartką, co spotkało się z dezaprobatą miejscowych kibiców.

Zresztą sędzia był tego dnia jednym z najsłabszych aktorów widowiska. Warto nadmienić, że w drugiej odsłonie wyrzucił jeszcze z boiska Malarczyka, choć zdaniem wielu defensor Korony czysto wybijał futbolówkę. A że był to już drugi żółty kartonik, gospodarze musieli kończyć spotkanie w dziewiątkę. Nawet mimo tego osłabienia udało im się zdobyć gola. Wcześniej jednak szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych, którzy najpierw za sprawą Słoweńca Adrnaża Kirma, a później Marcelo schodzili do szatni przy stanie 2:0.

Chuligani dali o sobie znać

Co działo się w przerwie, przejdzie z pewnością do niechlubnej historii. Zamieszki wywołane przez chuliganów sprawiły, że boiskowe wydarzenia zeszły na dalszy plan. Z sektora zajmowanego przez sympatyków Korony poleciały w stronę kibiców Wisły race dymne. Interweniować musiała policja, która odgrodziła zwaśnione strony. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze ponownie wkroczyli do akcji, kiedy to zmuszeni zostali do użycia gazu.

W końcówce ambitna postawa kielczan przyniosła skutek. Konon wykorzystał dogranie Buśkiewicza i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki, a 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Gawęcki zmniejszył rozmiary porażki.

Przygotował: Rafał Roman

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:3 (0:2)
0:1 - Andraz Kirm (31)
0:2 - Marcelo (35)
0:3 - Tomas Jirsak (56)
1:3 - Ernest Konon (70)
2:3 - Piotr Gawęcki (89)

Żółte kartki:
Piotr Malarczyk - Piotr Ćwielong.
Czerwone kartki: Mijailović (22 min.), Malarczyk (78 min.). Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 13 200.

Korona: Cierzniak - Kuzera, Malarczyk, Hernani, Mijailović, Sobolewski (46. Buśkiewicz), Zganiacz, Edson (67. Konon), Kal, Edi Andradina, Kiełb (72. Gawęcki)

Wisła: Cebanu - Alvarez, Jop, Marcelo, Junior Diaz (60. Ćwielong), Łobodziński (76. Garguła), Cantoro, Jirsak, Kirm, Paweł Brożek, Małecki (83. Boguski)

Po meczu powiedzieli:

Marek Motyka, Korona: - Na początku chciałem pogratulować gościom zwycięstwa. Bardzo ciężko mówi się o meczu, który się fatalnie ułożył. Kluczowym momentem było zejście z boiska Mijailovicia. Nikola źle obliczył lot piłki i niefortunnie zderzył się z Łobodzińskim. Ta sytuacja spowodowała osłabienie zespołu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w grze kombinacyjnej Wisła jest niezwykle groźna. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów w obronie i straciliśmy dwie głupie bramki.

Maciej Skorża, Wisła: - Ten mecz był bardzo nerwowy. Od początku nie mogliśmy złapać płynności i rytmu. Jedna i druga drużyna miała w pierwszych minutach swoje sytuacje bramkowe. Po osłabieniu Korony było nam już zdecydowanie łatwiej. Nasi środkowi obrońcy mogli spokojnie rozgrywać piłkę, bo kielczanie byli zmuszeni grać tylko jednym napastnikiem. Zrobiło nam się zdecydowanie więcej miejsca na boisku.
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Najnowsze linki
Star – Wieczysta
WIDEO: konferencja pomeczowa
Star – Wieczysta
SKRÓT MECZU: STAR1926
Star – Wieczysta
ARTYKUŁ: starachowicki.eu
Lechia – KS Smyków
SKRÓT MECZU: W Obiektywie Konrada
Wierna – Spartakus
SKRÓT MECZU: Wierna Małogoszcz
GKS Rudki – Moravia
TRANSMISJA WIDEO: MoraviaTV
Start – Strzelec
WIDEO
Wisłoka – Star
ZDJĘCIA: BAZA Foto Sport
GKS Nowiny – Spartakus
SKRÓT MECZU: GKSNowinyTV
ULKS Łączna – Płomień
SKRÓT MECZU: PłomieńTV
Moravia – Wierna
ZDJĘCIA: Wierna Małogoszcz
Strzelec – Piaskowianka II
WIDEO


Dziś urodziny mają
Franciszek Centkowski (11 lat, Neptun)
Bartosz Pyrek (12 lat, Zorza Tempo)
Julian Walczyk (12 lat, Galacticos III)
Gabriela Szałach (12 lat, Czarni)
Konrad Mazur (13 lat, Zorza Tempo)
Michał Włodarczyk (13 lat, FC Łączna)
Filip Gołąbek (13 lat, DAP Kielce)
Antoni Sobczyk (13 lat, Deko)
Antoni Skrzypczyk (13 lat, Stal)
Jakub Koryciński (14 lat, Pogoń)
Karol Bontór (14 lat, KP KSZO 1929)
Szymon Obarski (14 lat, Astra)
Filip Gara (14 lat, Cukrownik)
Julia Miśliwiec (14 lat, Pogoń)
Bruno De Tursi (14 lat, Partyzant)
Filip Grusiecki (15 lat, Zorza Tempo)
Miłosz Słowiński (15 lat, KP KSZO 1929)
Adam Toborek (15 lat, Partyzant)
Wiktor Plech (15 lat, KKP Korona II)
Miłosz Kwiecień (15 lat, Futsal)
Maciej Lesiakowski (15 lat, Piaskowianka)
Karol Orawiecki (15 lat, GKS II Nowiny)
Jakub Piasecki (15 lat, ŁKS Łagów)
Wiktor Rzymowski (15 lat, KKP Korona)
Adrian Dudek (16 lat, Cukrownik)
Jakub Jaskuła (16 lat, Czarni)
Maciej Filipowicz (16 lat, Zorza Tempo)
Miłosz Łabędzki (17 lat, Wierna)
Wiktor Kubus (17 lat, KKP Korona)
Szymon Cygan (17 lat, Zryw 2021)
Bartosz Kula (18 lat, Victoria 2015)
Karol Radło (18 lat, Star)
Leon Wieczorek (19 lat, Alit)
Kuba Cybulski (19 lat, Naprzód)
Paweł Zawada (20 lat, Hetman)
Przemysław Łysek (20 lat, Nida)
Piotr Dąbrosiak (20 lat, Góral)
Milena Łapa (21 lat, Stal)
Mateusz Sitarski (21 lat, Alit)
Patryk Gierczak (22 lata, ŁKS Łagów)
Patryk Stachura (22 lata, Łysica)
Paweł Ziętarski (22 lata, Czarnovia)
Piotr Ziętarski (22 lata, Czarnovia)
Patryk Chudzik (23 lata, Piaskowianka)
Jakub Maj (23 lata, Nidzianka)
Przemysław Lipiński (23 lata, GKS Obrazów)
Sebastian Gumuła (23 lata, Zorza Tempo)
Kacper Ciach (24 lata, Cukrownik)
Kamil Zaczkowski (24 lata, Dąb)
Szymon Maniak (24 lata, Czarnovia)
Daniel Wardecki (24 lata, Wierna II)
Paweł Łodejski (24 lata, Góral)
Paweł Rydz (24 lata, Deko)
Tomasz Mocherek (24 lata, Sparta)
Bartosz Obłąk (26 lat, Dąb)
Patryk Kowalczyk (26 lat, GKS Imielno)
Artur Włodarczyk (27 lat, Astra)
Piotr Wieczorek (27 lat, Czarni)
Dawid Kozieł (27 lat, Arka)
Michał Smelcerz (28 lat, TS 1946 Nida)
Patryk Wierzbicki (28 lat, Nida)
Paweł Krakowiak (29 lat, GKS Iwaniska)
Karol Królikowski (29 lat, GLKS Krasocin)
Patryk Wilk (29 lat, ŁKS Łagów)
Mateusz Wąż (30 lat, Sparta)
Paweł Kot (30 lat, ŁKS II Łagów)
Adrian Zaręba (30 lat, Gród)
Adrian Doroz (33 lata, Strzelec)
Mariusz Karbownik (33 lata, Sokół)
Zlatan Alomerović (33 lata, Korona)
Rafał Jakubas (35 lat, Victoria 2015)
Tomasz Kusaj (35 lat, Nida)
Grzegorz Sagan (37 lat, GKS Solec-Zdrój)
Przemysław Żelezik (37 lat, KS Kamienna W.)
Wojciech Ostrowski (38 lat, GKS Świniary)
Paweł Krzysztofik (38 lat, LKS Bolmin)
Paweł Ryś (40 lat, MSS-Klonówka)
Rafał Gębura (40 lat, Star)
Marcin Gardian (42 lata, Polanie)
Jakub Mikos (42 lata, Arka)
Ważne
"Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Podczas dodawania komentarza zbierane są informacje o adresie IP Twojego komputera. Informacje te w razie potrzeby mogą zostać udostępnione organom ścigania w celu pociągnięcia autora komentarza do odpowiedzialności karnej lub cywilnej. Do dyskusji na tematy piłkarskie zapraszamy na forum."